Latvijas Dizaina gada balvas atlases žūrijā darbosies 11 profesionāļi
Latvijas Dizaina gada balva ir viens no augstākajiem apbalvojumiem dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.
Noskaidrota Latvijas Dizaina gada balvas atlases žūrija, informē Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa. Atlases žūrijā strādās 11 Latvijas dizaina profesionāļi, kuri pārstāv dažādas dizaina jomas, vērtējot darbus piecās kategorijās: produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. Katrā kategorijā darbosies priekšsēdētājs un divi žūrijas locekļi.
Atlases žūrijas kategoriju priekšsēdētāju pienākumus piekritušas uzņemties dizaina studijas "Kid Design" partnere un dizaina direktore Maija Rozenfelde, dizainere, studijas "Studio Sarmīte" un zīmola "(Un)woven" dibinātāja Sarmīte Poļakova, arhitekte un "Brigita Bula arhitekti" dibinātāja Brigita Bula un uzņēmēja dizaina jomā un kustības "Riga TechGirls" līdzdibinātāja un vadītāja Anna Andersone.
Atlases žūrijā darbosies arī dizainers un uzņēmējs Edgars Zvirgzdiņš, Patentu valdes direktors Agris Batalauskis, dizainere un dizaina apvienības "Support System" līdzdibinātāja Evija Krištopane, dizainers un uzņēmuma "Don't Panic Design Solutions" dibinātājs Mārcis Ziemiņš, dizainers un arhitekts, dizaina studijas "Gateris Works" līdzdibinātājs Reinis Leo Miķelsons, produktu attīstītāja un datu vizualizācijas platforma "Infogram" līdzdibinātāja Alise Dīrika un digitālās aģentūras "Wrong Digital" līdzdibinātājs un radošais direktors Oskars Cirsis.
Balvai iesniegtos darbus vērtē divās kārtās. Pirmajā kārtā atlases žūrija izvērtē attiecīgajā pieteikšanās periodā saņemtos darbus un izvirza nominantus dalībai konkursa nākošajā kārtā. Otrajā kārtā fināla žūrija izvērtē nominantus un izvirza finālistus. Fināla žūrija arī lems par katras kategorijas uzvarētāju un Latvijas Dizaina gada balvas "Grand Prix" un "Jaunā dizainera" titula ieguvējiem. Konkursa otrā kārta noslēgsies ar Dizaina gada balvas pasniegšanu 2025.gada maija beigās.
Konkursam darbus var pieteikt to autors vai cita ar darbu saistīta persona, piemēram, tā īpašnieks vai pasūtītājs. Darbus var iesniegt fiziskas vai juridiskas personas, tai skaitā valsts pārvaldes iestādes, pašvaldības, izglītības iestādes, uzņēmumi, organizācijas un citi.
Latvijas Dizaina gada balvai var pieteikt darbus, kas radīti kopš 2022.gada janvāra. Var iesniegt gan Latvijā īstenotus darbus, neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas īstenoti jebkur citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.
Konkursā iesniegto darbu vērtēšana balstīsies vairākos kvalitātes kritērijos, piemēram, idejas oriģinalitāte un jaunrade, problēmas nostādne un risinājumu atbilstība darba uzdevumam, koprade, ieinteresēto pušu iesaiste un sadarbība darba procesā, funkcionalitāte un tehnoloģiskais risinājums, estētika un citas pieredzes kvalitātes dimensijas, ekonomiskā nozīmība, ilgtspēja un apritīgums, sociālā nozīmība, iekļaušana, pieejamība un piekļūstamība.
Latvijas Dizaina gada balva ar Kultūras ministrijas (KM) atbalstu dibināta 2017.gadā. Līdz 2025.gada maijam to organizē Latvijas Dizaina centrs.
Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas "Jaunais Eiropas Bauhaus" oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem. Ar KM atbalstu Latvijas Dizaina centrs uztur radošo industriju komunikācijas platformu "FOLD".