Vai kaķiem un suņiem ir jādod vitamīni? Skaidro veterinārārste
Savam mājas mīlulim tu noteikti vēli to labāko, taču kā nepārcensties rūpēs par viņa labsajūtu un veselību? Vai drīksti dzīvniekam dot vitamīnus pēc saviem ieskatiem, kad vien uzskati par vajadzīgu?
Skaidro veterinārās klīnikas Anivet veterinārārste Viktorija Karru.
Ja tavs pieaugušais mājdzīvnieks ir vesels, ikdienā viņam pietiek ar pilnvērtīgu un kvalitatīvu uzturu, papildus lietot uztura bagātinātājus nav nepieciešams. Ja četrkājainais draugs ir mazulis, seniors, grūsns, baro mazuļus ar savu pienu vai ir ar mentāli vai fiziski palielinātu slodzi, tad mīlulim ir jāpievērš lielāka uzmanība.
Kad vaicāt padomu veterinārārstam?
Individuāla vajadzība pēc uztura bagātinātājiem (vitamīniem, minerālvielām u. c.) ir tad, ja, neraugoties uz sabalansētu uzturu, tu ievēro izmaiņas mājdzīvnieka izskatā. Visbiežāk mainās āda un apmatojums. Uztura bagātinātāji palīdzēs arī tad, ja dzīvniekam ir uztraukums un bailes vai samazinās fiziskās spējas.
Šādos gadījumos vispareizāk ir konsultēties ar veterinārārstu, lai individuāli piemeklētu mīlulim visatbilstošāko papildbarību.
Kā izvēlēties vitamīnus?
Uztura bagātinātāji pieejami dažādās formās: tabletēs, kapsulās, šķīdumos, pulveros, gardās košļājamās rotaļlietās, un tie var būt kā atsevišķs vitamīns/minerālviela, vitamīnu grupa vai komplekss. Svarīgi ir pievērst uzmanību sastāvam, biopieejamībai, devai un lietošanas ilgumam.
Apskate klātienē ir svarīga
Veterinārārsts labāk varēs palīdzēt, ja ar lūgumu iedot kaut ko mājdzīvniekam, piemēram, locītavām, aknām vai apmatojumam, ienāksi klīnikā kopā ar savu mīluli, nevis vienatnē. Protams, speciālists mēģinās palīdzēt jebkurā gadījumā, taču, ja neesi profesionāle, tu īsti nevari novērtēt, kas ar mīluli notiek.