Uzlabotās veselības uzraudzīšanas tehnoloģijas: uz ko spējīgs viedpulkstenis?
foto: Publicitātes foto

Uzlabotās veselības uzraudzīšanas tehnoloģijas: uz ko spējīgs viedpulkstenis?

Reklāmas projekts

Mūsdienās tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, un veselības uzraudzība nav izņēmums. Vairāk cilvēku izvēlas viedpulksteņus ne tikai ziņām un laikam, bet arī, lai sekotu līdzi veselībai un uzlabotu dzīves kvalitāti. Šīs ierīces kļuvušas par uzticamiem palīgiem, piedāvājot risinājumus, kas ļauj ne tikai uzraudzīt, bet arī aktīvi veicināt veselību.

Iespēja laicīgi pamanīt veselības problēmas

Viedpulksteņi var kļūt par pirmo ierīci, kas brīdina par iespējamām veselības problēmām, palīdzot laikus pamanīt veselībai un pašsajūtai draudošas kaites. Paaugstināta ķermeņa temperatūra vai paātrināta sirdsdarbība var norādīt uz saslimšanu vai sirds veselības novirzēm. Tāpat pulksteņa funkcija stresa līmeņa noteikšanai ir lielisks veids, kā novērtēt, vai spējat tikt galā ar ikdienas slodzi. Viedpulksteņi ir aprīkoti ar dažādiem sensoriem, kas apkopo svarīgus datus par lietotāja veselību un atspoguļo tos viegli saprotamā formātā, lai ikviens varētu sekot līdzi savai pašsajūtai. 

“Ar katru jauno viedpulksteņu modeli tiek uzlabotas iespējas un pievienotas jaunas funkcijas, kas ļauj sekot līdzi visdažādākajiem veselības rādītājiem. Paredzam, ka nākotnē viedpulksteņi kļūs vēl uzlabotāki, sniedzot vēl precīzākus datus un prognozējot iespējamās veselības problēmas, balstoties uz iepriekšējiem mērījumiem” stāsta Mikus Tillers, Huawei produktu apmācības vadītājs.

foto: Publicitātes foto

Ko viedpulkstenis spēj mērīt? 

Visiem jau ir pierasts, ka pulkstenis ļauj sekot līdzi precīzam laikam, tas piegādā ziņas no telefona un ir palīgs navigācijā. Tomēr šobrīd viedpulksteņi jau ir kā veselības uzraugs, kas ikdienā seko līdzi vairākām būtiskām lietotāja veselības niansēm.    

Sirdsdarbības mērīšana: Viedpulksteņi ir aprīkoti ar modernām sensoru tehnoloģijām, kas nodrošina precīzu sirdsdarbības monitoringu, ļaujot lietotājiem nepārtraukti sekot līdzi sirdsdarbības ātrumam un savlaicīgi atklāt potenciālos veselības riska faktorus.

Asinsspiediena uzraudzība: Daži viedpulksteņi kā, piemēram, Huawei Watch D2 piedāvā asinsspiediena mērīšanu, kas ļauj regulāri kontrolēt šo rādītāju, lai laikus atklātu novirzes no normas vai tādu slimību kā hipertensija pazīmes.        

EKG mērījumi: Mūsdienīgākie modeļi ir aprīkoti ar elektrokarogrammas (EKG) funkciju, kas palīdz uzraudzīt sirds darbību un novērst nopietnas veselības problēmas, piemēram, aritmiju.

Miega kvalitātes uzraudzība: Viedpulksteņi piedāvā arī miega monitoringa funkciju, kas ļauj sekot līdzi miega cikliem un kvalitātei, kā arī identificēt miega traucējumus, kas var negatīvi ietekmēt kopējo veselības stāvokli.       

Skābekļa līmenis asinīs: Viedpulksteņi ar specializētiem sensoriem spēj mērīt skābekļa līmeni asinīs (SpO2). Tas ir būtisks rādītājs tiem, kam ir elpošanas problēmas.

Soļu skaits: Viedpulksteņi piedāvā soļu skaitīšanas funkciju, kas ļauj lietotājiem sekot līdzi savām ikdienas aktivitātēm un noteikt fiziskās slodzes līmeni. Šī funkcija motivē uzlabot sirds veselību un saglabāt aktīvu dzīvesveidu.

foto: Publicitātes foto

Holistiska pieeja veselības uzraudzībai

Viedpulksteņi palīdz uzraudzīt gan fizisko, gan emocionālo veselību, kas ir būtiski ilgtermiņa labsajūtai. Lielākā daļa modeļu piedāvā ne tikai fizisko veselības mērījumus, bet psiholoģiskās labsajūtas un garīgās veselības monitoringu. Arvien vairākos modeļos ir stresa līmeņa mērītāji, kas sniedz ieteikumus relaksācijai, elpošanas vingrinājumiem, lai mazinātu stresa radīto slogu ķermenim.

Datu pieejamība

Lai lietotājiem būtu ērti piekļūt saviem veselības datiem, visi Huawei viedpulksteņi piedāvā lietošanai draudzīgu lietotni Huawei Health jeb Veselība, kurā vienuviet var pārskatīt visu informāciju. Lietotni var uzstādīt kā uz Android, tā arī iOS ierīcēm, un dati aplikācijā tiek attēloti viegli saprotamos grafikos un pārskatāmos kopsavilkumos, ļaujot lietotājam analizēt sirdsdarbības, miega, stresa līmeņa un aktivitāšu izmaiņas laika gaitā. Šie dati var noderēt gan sekojot līdzi veselībai, gan ārsta kabinetā, jo lietotājs var pastāstīt par saviem ikdienas rādītājiem.

Lai šo lielo datu un informācijas apjomu lietotājs varētu ikdienā uzraudzīt bez bažām, pulksteņiem noteikti jābūt aprīkotiem ar jaudīgu akumulatoru. Vērts pieminēt, ka Huawei viedpulksteņi, atkarībā no modeļa, spēj nodrošināt no 6 līdz 14 dienu nerimstošu darbību, tikai ar vienu uzlādes reizi.

Lielākā daļa Huawei pulksteņu ir ērti lietojami un dizainiski pievilcīgi. Tiem ir plašs piedāvājumu klāsts, ļaujot atrast sev piemērotāko pulksteni jebkuram interesentam, arī bērnam un senioram. Pastāv liela iespēja, ka nākotnē viedpulksteņi kļūs par neatņemamu palīgu veselības uzraudzīšanā. Tie ne tikai attīstās, bet arī kļūst arvien pieejamāki lielākai sabiedrības daļai.

Tēmas