"Tikai viņš var pārtraukt karu!" Zelenskis Stambulā pie sarunu galda vēlas redzēt tikai Putinu
foto: Shutterstock
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vēlas tikties tikai ar Putinu.
Pasaulē

"Tikai viņš var pārtraukt karu!" Zelenskis Stambulā pie sarunu galda vēlas redzēt tikai Putinu

Santa Hincenberga

Jauns.lv

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka vēlas tikties tikai un vienīgi ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

"Tikai viņš var pārtraukt karu!" Zelenskis Stambul...

Kā zināms, ASV prezidents Donalds Tramps ir piedāvājis pievienoties iecerētajām Ukrainas un Krievijas miera sarunām, kamēr Krievija pagaidām nav precizējusi, vai un kādā līmenī plāno tajās piedalīties.

Ukrainas prezidents Stambulā netiksies ar nevienu Krievijas pārstāvi, izņemot Vladimiru Putinu. To paziņojis augsta līmeņa prezidenta padomnieks Mihailo Podoļaks.

“Mēs saprotam, kā strukturēta vara Krievijā, un ir skaidrs, ka pat formāli ministru statusā esošas personas – arī, piemēram, [premjers Mihails] Mišustins – visticamāk, nav pilnvarotas pieņemt izšķirošus lēmumus,” sacīja Podoļaks. “Tikai Putins var izlemt, vai karš turpināsies vai beigsies. Tas ir neapstrīdami.”

Podoļaks uzsvēra – ja Stambulā nebūs “augsta līmeņa Krievijas pārstāvības”, tas būs signāls, ka Maskava nav gatava pamieram, kara izbeigšanai vai tiešām sarunām. Savukārt, ja Putins ierastos, Ukrainā būtu nepieciešamas izmaiņas likumos, kas šobrīd aizliedz sarunas ar Krievijas diktatoru.

Viņš piebilda: ja Putins tomēr neatbrauktu, Stambulā varētu notikt tehniska tikšanās zemākā līmenī, taču “tās mērķis nebūtu līdz galam skaidrs”, jo “tur netiktu atrisināti būtiski jautājumi”.

Jau ziņots, ka Zelenskis ir paudis gatavību doties uz Stambulu un, iespējams, pirmo reizi kopš 2019. gada tikties ar Putinu aci pret aci. “Krievijas apšaudes un uzbrukumi turpinās. Maskava visu dienu klusēja par priekšlikumu tikties tieši. Ļoti dīvaina klusēšana,” sacīja Ukrainas prezidents. “Vienā vai otrā veidā Krievijai šis karš būs jābeidz – un jo ātrāk, jo labāk.”

Tikmēr Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vēl pirmdienas vakarā tikās ar savu Turcijas kolēģi, lai apspriestu gaidāmās sarunas, taču Kremlis joprojām nav komentējis, vai Putins tās apmeklēs.