Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievijas propagandas medijs "Sputnik" nomaina domēna vārdu un turpina rakstīt latviski.

Slēgtais Krievijas propagandas medijs atrod citu veidu, kā strādāt Latvijā 79

Sabiedrība
2016. gada 30. martā 08:55 2016. gada 30. martā 08:55
Pēc Krievijas propagandas medija interneta lapas latviešu valodā "sputniknews.lv" darbības apturēšanas "Sputnik" turpina rakstīt latviski, nomainot domēna vārdu.

Pašlaik šis saturs latviski ir pieejams vietnē "sputniknewslv.com", kur par notikumiem Latvijā tiek rakstīts arī krievu valodas versijā. Mājaslapā tiek ziņots par "sputniknews.lv" darbības apturēšanu, tomēr cilvēki tiek mudināti izmantot mājaslapas mobilo aplikāciju, kur saturs joprojām esot pieejams.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šorīt LNT atzina, ka Latvijas varasiestādes var vērsties tikai pret Latvijā reģistrētiem interneta resursiem.

Tas ir tas klusais informatīvai karš, kurā mūsu drošības iestādēm ir jābūt daudz spējīgākām nekā iepriekš, sacīja politiķis un atzīmēja, ka "Sputnik" nav vienīgais šāda veida kanāls ar orientāciju uz Latvijas iedzīvotājiem, piemēram, arī "infotop.lv" esot lasāmi ne mazāk tendenciozi raksti.

Propagandas izplatīšana ir uzņēmusi lielus apgriezienus visā Eiropā, problēmas mērogus vērtēja Kučinskis.

Kā novēroja Kasjauns.lv, portāla latviskā versija pat ar nomainīto domēnu īsti nestrādā, proti, valodas izvēlnē pie latviskās sadaļas nav iespējams ziņas lasīt latviski, taču saturs pieejams mobilajā versijā.

LETA/Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 129
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 6
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Skatīt visus komentārus