Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
„Limuzīns Jāņu nakts krāsā” agrāk un tagad.

Pārsteidzoši! Leģendārais „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” agrāk un tagad. FOTO 40

Kultūra
2012. gada 21. jūnijā 19:20 2012. gada 21. jūnijā 19:20
Skatoties vecās labās latviešu filmas, pat iedomāties nevaram, kādas tās izskatījās agrāk – pirms restaurācijas. Lūk, kā izskatījās pašmāju Jāņu „sāga” „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” agrāk un mūsdienās. Salīdziniet!

Kopš 2008. gada, kad Nacionālais Kino centrs uzsāka filmu restaurāciju un digitalizāciju jeb pielāgošanu mūsdienu tehnoloģijām, svaigus „vaibstus” ieguvušas vairākas iemīļotas latviešu kinofilmas. Par to jauno ietērpu liecina piebilde TV programmā „atjaunotā versija”.

Ko īsti šī atjaunotne nozīmē, ar neapbruņotu aci un neturot līdzās filmas iepriekšējo variantu, saprast grūti. Jo pie TV ekrāniem šķiet, ka gan agrāk, gan tagad skatāmies vienu un to pašu versiju. Bet salīdzinājums ir pārsteidzošs! Skatiet paši, kā savulaik TV ekrānā redzējām režisora Jāņa Streiča ģeniālo darbu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, un kāds tas ir mūsdienās! Starp citu, jauno versiju TV ekrānā redzēsim piektdien, 22. jūnijā, pulksten 20.35 kanālā LNT un 21.10 kanālā TV3.

Jāpiebilst, ka „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir pati pirmā latviešu kinofilma, kas piedzīvoja grandiozās pārvērtības. Lai restaurētā filma atgūtu savu autentisko krāsu un skaņu, procesā piedalījās arī filmas autori – filmas jauno kvalitāti akceptēja gan režisors Jānis Streičs, gan operators Harijs Kukels. Kā, laižot tautās „Limuzīna” atjaunoto versiju savulaik izteicās kinožurnāliste Kristīne Matīsa: „Nu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” brauc pie skatītājiem savā īstajā formā, krāsā un skaņā. „Smuka gan tā tava jaunā ķēvīte,” Mirtas tantei teiktu Pigalu Prīdis!”

Ieva Valtere / Foto: filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” kadri

Citi šobrīd lasa

Lelde Ceriņa drūmā laikā tērpjas puķaini vasarīgās kleitās: "Citādi vienkārši nevar!" 1
Kad "izdeg" pat vislabākā meita: 6 skaudri stāsti par to, kā ir kopt vecu, slimu vai demences skartu tuvinieku 7
Okeāna dziļumā atrasta zemūdene, kas kopā ar 44 cilvēkiem pazuda tieši pirms gada 17
Skatīt visus komentārus

Бузова дешевле Лепса: за какие суммы российские знаменитости выступают на новогодних корпоративах?

"Секс с двумя собаками": бывшая эскортница рассказала о развлечениях миллиардеров в Дубае