Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas budžetā maksājamā nodokļa summa par ārvalstīs gūtajiem ienākumiem tiek noteikta, ņemot vērā ārvalstīs samaksāto nodokli.

Vai jāmaksā nodokļi Latvijā par Anglijā nopelnīto? Atbild speciālists 133

Likums un taisnība
2015. gada 7. jūlijā 15:03 2015. gada 7. jūlijā 15:03
Plānoju no Anglijas atgriezties Latvijā, bet baidos, ka VID var man likt atmaksāt nodokļus par britu karalistē nostrādāto laiku.

Atbild Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa,

Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Latvijas iedzīvotājiem, kas dzīvo un strādā ārzemēs, ir pienākums ne vēlāk kā taksācijas gadam sekojošā gada 1. jūnijā iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju un deklarēt tajā ārvalstīs gūto ienākumu. Budžetā maksājamā nodokļa summa par ārvalstīs gūtajiem ienākumiem tiek noteikta, ņemot vērā ārvalstīs samaksāto nodokli.

Sākot ar 2011. gadu, no aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli atbrīvo ārvalstīs gūtos algota darba ienākumus, ja tie gūti par darba pienākumu veikšanu citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomiskās Zonas valstī vai tādā valstī, ar kuru Latvijai ir noslēgta konvencija par izvairīšanos no dubultās nodokļu aplikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu.

Tā kā ir spēkā Latvijas Republikas valdības un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes valdības konvencija par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla pieauguma nodokļiem, tad par Anglijā gūtajiem algota darba ienākumiem, sākot ar 2011. gadu iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā nav jāmaksā.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atbrīvojumu piemēro algota darba ienākumiem, savukārt to nepiemēro ienākumiem, ko fiziskā persona gūst:

- strādājot uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa;

- kā personāls, kuru personāla iznomātājs iznomā personāla nomniekam – Latvijas rezidentam vai nerezidenta pastāvīgajai pārstāvniecībai Latvijā;

- ārpus darba tiesiskajām attiecībām, piemēram, pensijai, autoratlīdzībai, ienākumam no dividendēm u.c.

Nodokļu maksātājam ir tiesības iesniegt deklarāciju labojumus un precizējumus, kā arī Valsts ieņēmumu dienestam noteikt papildus budžetā maksājamās nodokļu summas trīs gadu laikā pēc konkrētajā likumā noteiktā maksāšanas termiņa.

Kasjauns.lv, Foto: Vida press

Citi šobrīd lasa

Ronaldu pāreja uz "Juventus" pārraksta "Instagram" vēsturi 11
Festivālā "Positivus" tomēr neieradīsies britu mūziķis Mura Masa 13
Mežs un kūdra Valdgalē joprojām deg ar atklātu liesmu; dzēšanas darbi turpināsies arī naktī 41
Skatīt visus komentārus

"Умиротворенная и счастливая": Николай Басков рассказал, как изменилась Алла Пугачева

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото 3