Zolitūdē mirušo sarakstā bija ierakstīta sieviete, kura ir dzīva. VIDEO
Pēc gandrīz trīs mēnešu izmeklēšanas beidzot publicēts dienesta izmeklēšanas atzinums par NMPD direktora vietnieka Mārtiņa Šica atbildību nesankcionētā Zolitūdes traģēdijas upuru vārdu nopludināšanā. Atklājies, ka sākotnējā versijā bojāgājušo sarakstā bija ierakstīta arī sieviete, kura patiesībā bija dzīva.
Mediķi skaidro, ka tumsā un jūklī, kāds valdīja pēc nogruvuma, cilvēkus identificēja pēc dokumentiem, ja tādi bija. Kādai mirušajai kabatā atrada personas apliecību, taču līķa identifikācijas laikā izrādījās, ka mirusī ir slimnieku kopēja, un viņas kabatā bija tās sievietes dokuments, kuru viņa aprūpēja, vēsta LTV raidījums „Panorāma”.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas daļas vadītāja Ilze Bukša norāda, ka NMPD sarakstus nepārbauda un tāpēc tie varēja būt kļūdaini, pārbaudi veic policija. Tiklīdz policijai bija visa informācija, tā tika publiskota Valsts policijas mājas lapā. Bet pirms tam Šics portālam nekropole.info nodeva nepārbaudītu, kā tagad izrādās kļūdainu, upuru sarakstu, kas bija ātrās palīdzības rīcībā.
Kasjauns.lv jau rakstīja, ka novembra beigās tika uzsākta izmeklēšana par NMPD vadītāja vietnieka Šica rīcību, kurš nesankcionēti publiskoja ātrās palīdzības rīcībā esošos Zolitūdes traģēdijā cietušo un bojāgājušo cilvēku sarakstus.
Tagad pārbaude beigusies un konstatēts arī pārkāpums, bet, kāds Šicam par to draud sods, nav zināms. Viņam nosūtīta vēstule, kurā aicināts iepazīties ar atzinumu, kuru sagatavojusi pārbaudes komisija. Kad viņš to izlasīs, sniegs paskaidrojumus vai iebildumus, komisija noslēgs pārbaudi un pieņems lēmumu. Pagaidām Šics atrodas ārzemēs un ar viņu sazināties nav iespējams.
Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka notikušais ar šo sarakstu parāda kārtējo problēmu: valstī nav vienotas kārtības - kurš lielu katastrofu gadījumos publiski nosauc mirušos un cik ātri tas notiek.
Šica atstādināšana pamatīgi saviļņoja sabiedrību. Vieni viņa rīcību attaisnoja, sakot, ka viņš viesa skaidrību. Petīciju par viņa atjaunošanu amatā parakstīja 4500 cilvēku. Tikmēr amatpersonas iebilst, ka Šics tā darīt nedrīkstēja. Sīkāk par Mārtiņa Šica rīcības Zolitūdes traģēdijas sakarā pārbaudes rezultātiem skatieties „Panorāmas” videosižetā.