Rīgas attīstības stratēģijai saņemti vairāk nekā 700 priekšlikumi
Runā Rīga

Rīgas attīstības stratēģijai saņemti vairāk nekā 700 priekšlikumi

Jauns.lv

Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam un Rīgas attīstības programmas 2014.–2020.gadam projektu sabiedriskās apspriešanas laikā no iedzīvotājiem un organizācijām saņemti vairāk nekā 700 priekšlikumu. To izvērtēšana noslēgsies līdz aprīlim, kad dokumentus plānots virzīt apstiprināšanai Rīgas domē, norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Rīgas attīstības stratēģijai saņemti vairāk nekā 7...

Ņemot vērā iesūtīto priekšlikumu lielo apjomu, ir sasauktas tematiskās darba grupas, kurās izvērtē priekšlikumu iekļaušanu vai neiekļaušanu dokumentu projektos.

"Analizējot esošo situāciju un izstrādājot stratēģiju, ir skaidrs, ka liels izaicinājums nākamo gadu laikā būs apturēt pilsētas iedzīvotāju skaita kritumu un sekmēt pieaugumu. To būs iespējams panākt, nodrošinot darba vietas, ērtus transporta risinājumus, atbilstošu mājokļu piedāvājumu, kā arī paaugstinot dzīves kvalitāti pilsētā," uzsver M.Tolstojs.

Stratēģijā ir definēti četri Rīgas ilgtermiņa attīstības mērķi - prasmīga, nodrošināta un aktīva sabiedrība, inovatīva, atvērta un eksportspējīga ekonomika, ērta, droša un iedzīvotājiem patīkama pilsētvide un "Rīga - starptautiski atpazīstama, nozīmīga un konkurētspējīga Ziemeļeiropas metropole".

Savukārt mērķu sasniegšanai izstrādātajā attīstības programmā izvirzīti 19 vidēja termiņa rīcības virzieni ar veicamajiem uzdevumiem un sagatavots rīcības plāns, kas ietver pasākumu un aktivitāšu kopumu turpmāko septiņu gadu periodam, kā arī investīciju plāns trīs turpmāko gadu laikā īstenojamajiem projektiem. Rīcības plānā iekļauti 30 pasākumi un 147 dažādi investīciju plāni, kas gan var katru gadu tikt koriģēti.

Atšķirībā no iepriekšējiem attīstības plānošanas dokumentiem Rīgas dome ieviesusi jaunu izstrādes metodiku - pirmo reizi stratēģiskās vīzijas attēlotas arī kartēs, kas būs pamatā jaunā Rīgas teritorijas plānojuma un projektu izstrādei. Respektējot ekspertu viedokļus un starptautisko pieredzi, no decentralizētas pilsētas modeļa turpmākā Rīgas attīstība plānota, ievērojot kompakto modeli. Pirmo reizi definētas prioritārās teritorijas biznesa un rūpniecības attīstībai.

Stratēģija un programma ir pašvaldības attīstības plānošanas dokumenti, kuru izstrādes nepieciešamību nosaka Latvijas Republikas normatīvie akti. Minēto dokumentu izstrādē iesaistītas Rīgas domes struktūrvienības un pašvaldības institūcijas, zinātnieki un nozares asociācijas, uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas, kā arī sabiedrības aktīvākie pārstāvji. Sadarbībā ar Rīgai blakus esošo novadu speciālistiem tika diskutēts par Rīgas aglomerācijas infrastruktūras projektiem un transporta risinājumiem.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva/Foto: Evija Trifanova, LETA