Sabiedriskajā televīzijā kultūras žurnālists tiešraidē parāda vidējo pirkstu. FOTO
LTV Kultūras ziņu žurnālists Edgars Raginskis otrdienas vakarā televīzijā tiešā ētera laikā skatītājus samulsināja ar paceltu vidējo pirkstu. Televīzijas vadība un pats žurnālists taisnojas, ka šis žests nebija paredzēts skatītājiem, bet gan raidījuma aizkadra komandai.
Kultūra

Sabiedriskajā televīzijā kultūras žurnālists tiešraidē parāda vidējo pirkstu. FOTO

Jauns.lv

Latvijas Televīzijas kultūras ziņu žurnālists Edgars Raginskis otrdienas pievakarē LTV 1. programmā tiešajā ēterā skatītājiem parādīja rupju žestu – paceltu vidējo pirkstu. Pēcāk žurnālists taisnojās, ka žests bija veltīts nevis sabiedriskās televīzijas skatītājiem, bet gan LTV radošajai komandai.

Sabiedriskajā televīzijā kultūras žurnālists tiešr...

Otrdien, 25. februārī, daudzu skatītāju sašutumu izraisīja Dienas ziņās pirms kultūras notikumu apskata redzētais žests, kuru kameras virzienā parādīja LTV žurnālists Edgars Raginskis. Vidējais pirksts gan neesot ticis rādīts skatītajiem, bet aizkadra komandai, skaidro LTV.

LTV Komunikācijas vadītājs Klāvs Radziņš Kasjauns.lv teica: „Viens no vadošajiem LTV žurnālistiem Edgars Raginskis 25. februāra Dienas ziņu laikā pirms tiešā ētera atbilstoši savam temperamentam iesaistījās karstā diskusijā ar aizkadra komandu, un ētera pirmajās sekundēs bija redzams žests, kuru savstarpēji var atļauties ar humoru apveltīti kolēģi, bet, protams, ne ētera laikā.

Latvijas Televīzija atvainojas visiem skatītājiem par sagādāto neērto un nepatīkamo brīdi. Arī pats žurnālists sociālajos tīklos ne reizi vien ir paudis savu nožēlu un uztvēris šo situāciju kā skarbu mācību nākotnes darbam.”

Nogrēkojošais žurnālists savā Twitter kontā raksta: „Nelepojos ar šo „sasniegumu”. Atvainojos tiem, kurus negribot aizskāru. Žests, protams, nebija domāts skatītājiem.”

Vikipēdijā rakstīts, ka Rietumu kultūrās pacelts vidējais pirksts ir nepieklājīgs rokas žests, kas bieži liecina par parastu vai lielu nicinājumu. Parasti šis žests nozīmē „atšujies” vai arī kaut ko līdzvērtīgu. Žesta pirmsākumi meklējami Senajā Grieķijā, vēsturiski tas simbolizēja fallu.

„Tehnisko un radošo televīzijas cilvēku darbā kuriozu netrūkst. Kā vienu no pēdējā laika populārākajiem varam minēt, piemēram, LTV sporta žurnālista Reiņa Ošenieka netīšu pārteikšanos tiešajā ēterā, sportistu Andri Biedriņu nosaucot par Andriņu Biedriņu, kas arī notika spilgtā emociju uzplaiksnījuma brīdī un noteikti nebija apzināta sportista vārda sagrozīšana,” piebilst Radziņš.

Starp citu, žurnālists Raginskis ne pirmo reizi izceļas ar īpatnēju uzvedību. Pērnā gada martā Kasjauns.lv vēstīja par vīru saķeršanos interneta vidē. Tā notika pēc tam, kad PR speciālists Jurģis Liepnieks, kurš jau kopš bērnības aizraujas ar Austrumu cīņām, publiski paziņoja, ka, mājās aizmirstās zobu kapas dēļ, „brīvajā ringā” pazaudējis divus priekšzobus. Vēlāk izteicis piezīmi, ka ringā esot jāsit starp žokli un ausi un nodēvēja savus cīņas biedrus par amatieriem.

Uz šo izteicienu atsaucās Edgars Raginskis, uzsākot diskusiju par Liepnieka profesionalitāti cīņas jomā. Pēc izaicinošu viedokļu izpausmes Jurģis aicināja Edgaru izskaidroties ringā. Mūzikas žurnālists, bilzdams, ka uz doto brīdi nav gatavs, atlika šo cīņu divus mēnešus vēlāk. Tā arī tika sarunāts.

Tā Jurģim Liepniekam beidzās cīņa, kā viņš pats saka – „brīvajā ringā”. Divi zobi izsisti, jo cīņā Liepnieks nav lietojis kapi, lai aizsargātu zobus.
Tā Jurģim Liepniekam beidzās cīņa, kā viņš pats saka – „brīvajā ringā”. Divi zobi izsisti, jo cīņā Liepnieks nav lietojis kapi, lai aizsargātu zobus.

Elmārs Barkāns/Kasjauns.lv

Foto: ekrānuzņēmums no video