Savu stresa līmeni noteikuši jau vairāk nekā 19 000 Latvijas iedzīvotāju
Aptaujas “Pretī pavasarim” dati atklāj, ka pēdējā mēneša laikā 67% Latvijas iedzīvotāju ir izjutuši pavasara stresa iestāšanos.
Sabiedrība

Savu stresa līmeni noteikuši jau vairāk nekā 19 000 Latvijas iedzīvotāju

Jauns.lv

Līdz 11. aprīlim vairāk nekā 19 238 Latvijas iedzīvotāju ir izpildījuši „Nacionālo stresa testu”, ar kuru ir iespējams noteikt savu stresa līmeni. Apmeklējot www.stress.lv un atbildot uz 20 jautājumiem, savu stresa līmeni ir izmērījuši 16 742 iedzīvotāju gan no reģioniem, gan lielākajām Latvijas pilsētām. Aktīvākie šobrīd ir rīdzinieki.

Savu stresa līmeni noteikuši jau vairāk nekā 19 00...

Medicīnas speciālisti atzinīgi vērtē šādu aktivitāti. „Stresam viennozīmīgi ir tieša ietekme uz mūsu veselību, tāpēc jādomā par to, kā ar to tikt galā.  Mums ir jādomā nevis par to, kā ar stresu cīnīties, bet kā iemācīties ar to sadzīvot. Būtiski apzināties problēmu, lai justos ne tikai garīgi vesels, bet arī fiziski, tāpēc ļoti interesanta un saistoša šķiet šī testa ideja,” stāsta ģimenes ārste Karīna Vernere. Viņa piebilst, ka īpaši pavasarī fiziskā veselība tieši ir saistīta ar nepieciešamo mikroelementu uzņemšanu organismā, no kuriem pavasarī, visvairāk ieteicams ir tieši magnijs.

Arī gastroenterologa Hosama Abu Meri domas par „Nacionālo stresa testu” ir pozitīvas. „Stresa tests ir labs monitorings, lai uzzinātu, cik bieži pēdējā mēneša laikā nācies saskarties ar dažādām stresa pazīmēm. Iespējams, šī testa rezultāti var palīdzēt cilvēkiem atrisināt savas problēmas. Atbalstu stresa testu, jo tas ir veids, kā likt cilvēkiem apzināties savu stresa līmeni un pasargāt sevi no lieka uztraukuma par sīkumiem,” skaidro gastroenterologs.  

Līdzīga aktivitāte norit arī Lietuvā, kur Nacionālo stresa testu jau ir aizpildījušu vairāk nekā 20 000 cilvēku.

Testa rezultātā ikvienam ir iespēja noteikt ne tikai to, kāds ir katra individuālais stresa līmenis, bet, noslēdzoties aktivitātei, būs iespēja noteikt arī to, cik liels stresa līmenis ir valstī kopumā, lielākajās Latvijas pilsētās, kā arī reģionos.

Pirmais Nacionālais stresa tests tika izstrādāts pēc noteiktas metodoloģijas Ungārijā 2013. gadā, kur to aizpildīja vairāk nekā 90 000 valsts iedzīvotāju. Nacionālā stresa testa aktivitāte Lietuvā tika uzsākta 2014. gada martā, un noslēgsies tā aprīļa salkumā. Savukārt 2015. gadā to paredzēts īstenot arī Igaunijā.