LU Botāniskajā dārzā būs apskatāmi eksotiskie augi - supersukulenti
Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā būs apskatāmi supersukulenti - Latvijas Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības entuziastu eksotiskie lolojumi.
Izstādē "Supersukulenti – dzīvie akmeņi" būs iespējams apskatīt supersukulentus jeb dzīvos akmeņus – pusdienziežu dzimtas ('Aizoaceae' vai 'Mesembryanthemaceae') augus. Absolūtais vairākums šo augu dabā ir sastopami Dienvidāfrikā un tikai daži aug arī Austrālijā, Jaunzēlandē, Vidusjūras reģionā, Madagaskarā un Arābijas pussalā. Šie augi miljonu gadu laikā ir pielāgojušies Dienvidāfrikas Karru reģiona tuksnešainā, kalnainā apgabala raksturīgajiem apstākļiem: sausumam, tiešiem Saules stariem, karstumam, sāļai augsnei un tam, ka bieži vien vējš, dzenājot smiltis, ar tām apber augus.
Pašlaik dzimtā iekļautas 116 ģintis ar vairāk nekā 1800 sugām. Augu izskats ir dažāds – tie ir pielāgojušies uztvert un aizturēt to nelielo ūdens daudzumu, kas ir pieejams rasas vai reto lietusgāžu laikā. Vizuāli tie atgādina dažādu krāsu oļus, tiem var būt arī nelielas biezas lapas. Atsevišķus pusdienziežu dzimtas augus mūsu klimatā var audzēt kā viengadīgos augus. Augiem patīk labs apgaismojums un kopējs, kurš aizmirst tos apliet, norādīja LU. Izstādi papildinās arī atsevišķi kaktusi.
Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izjautāt eksotisko augu audzētājus, kā arī nelielos daudzumos augus iegādāties. Izstāde būs atvērta no 4. līdz 12.oktobrim.
LU Botāniskais dārzs noŗada, ka supersukulentu izstādei diametrāli pretēju ainu Botāniskā dārza apmeklētāji varēs vērot Tropu tauriņu mājā, kur banāns gatavina augļus, bet sulīgi zaļajā tropu augu lapotnē laidelējas zebrutauriņi, pastniektauriņi, dižtauriņi, pūčteuriņi, morfīdi un citi eksotiskie tauriņi. No 4. līdz 12.oktobrim bērnu grupām (grupā vismaz 10 bērni) un daudzbērnu ģimenēm ieeja Tropu tauriņu mājā būs ar 50% atlaidi.