Pieaug naktspatversmju klientu skaits
Iestājoties aukstākam laikam, palielinājies naktspatversmju apmeklējums – novembrī cilvēku skaits, kuri izmantoja naktspatversmes pakalpojumus, vidēji diennaktī bija 691, kas ir par 9,2% vairāk, nekā attiecīgajā laika periodā 2013. gadā, bet novembra pēdējās dienās apmeklētāju skaits bija vairāk kā 700 cilvēki.
Rīgas pilsētā darbojas 7 patversmes/naktspatversmes, kurās no 1. decembra Rīgas domes finansēto vietu skaits palielināts līdz 783, nepieciešamības gadījumā vietu skaitu var palielināt līdz 957. Naktspatversmes darbojas no plkst.18.00 līdz 8.00, bet, ja gaisa temperatūra būs zemāka par -10 ºC vai, ja temperatūra būs zemāka par 0 un vēja ātrums lielāks par 10 m/s, naktspatversmes darbosies visu diennakti.
Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
• Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” nakts patversme (Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7).
Naktspatversmes sievietēm:
• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Bārddziņu ielā 2);
• Biedrības „PINS” nakts patversme (Ziemeļu rajonā, Tvaika ielā 2, korpuss 12).
Naktspatversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);
• Naktspatversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 336). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā), patversmē neuzņem cilvēkus alkohola reibumā!
• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8).
Līdz diviem mēnešiem gadā cilvēks naktspatversmēs var uzturēties bez maksas. Ja cilvēks naktspatversmē uzturas ilgāk par diviem mēnešiem un viņam nav noteikts trūcīgās personas statuss, cilvēks veic daļēju maksu (līdzdalības maksājumu) par naktspatversmes pakalpojumu 0,64 eiro dienā. Rīgas patversmes nodrošina: gultasvietu, vakariņas, sanitāri higiēniskos pakalpojumus, personisko mantu dezinfekciju un glabāšanu, medicīnisko palīdzību, sociālā darbinieka konsultācijas katru darba dienu no plkst. 09.00 līdz 21.00.
Ja iedzīvotāju redzeslokā nonāk cilvēks, kurš uzturas dzīvošanai nepiemērotos apstākļos (dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās u.tml.), lūgums informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem pa tālruni 27023550, tādējādi palīdzot Mobilajai brigādei nodrošināt cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes, nepieciešamo palīdzību, informāciju un nokļūšanu patversmē. Mobilā brigāde strādā pirmdienās, trešdienā, piektdienās un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, otrdienās un ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00. Novembrī Mobilā brigāde sniedza konsultācijas 76 cilvēkiem bez noteiktas dzīvesvietas un saņēma 82 tālruņa zvanus no iedzīvotājiem. Var zvanīt arī pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110.
Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes un segas – tās var nodot Rīgas patversmē Maskavas iela 208 un Katoļu ielā 57.
Karlīna Timofejeva / Foto: Diāna Lozko, LETA