Deputāts Krēsliņš neesot prasījis pielaides piešķiršanu darbam ar valsts noslēpumu
Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK) neesot prasījis pielaides piešķiršanu darbam ar valsts noslēpumu, un viņš nezina, kāds būtu iemesls, lai viņam to nepiešķirtu, ja politiķis to lūgtu.
Kā ziņots, LTV raidījuma "Panorāma" rīcībā nonākusi informācija, ka Saeimas deputātiem Krēsliņam un Jānim Ādamsonam (S) netiks piešķirta pielaide darbam ar valsts noslēpumu.
Krēsliņš pauda, ka ir pārsteigts par šo publiskajā telpā izskanējušo informāciju un vēlas saprast, vai tas nozīmē, ka pārējiem 98 deputātiem pielaide ir vai arī tiks piešķirta. Viņu izbrīna arī tas, ka pielaide tiek piešķirta cilvēkiem, kas veic nodokļu optimizāciju.
Deputāts skaidroja, ka iepriekš, esot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba priekšnieka amatā, viņam bijusi pielaide valsts noslēpumam. Viņš arī strādājis par NATO vadības padomnieku. Politiķis piebilst, ka ir ieguvis izglītību Maskavā un dienējis PSRS armijā, taču viņam nav informācija, ka būtu pieņemts likums, kas liegtu šādiem cilvēkiem pieeju valsts noslēpumam.
Gadījumā, ja kādā Saeimas komisijā, kur viņš strādā, būs nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, deputāts lūgs viņam tādu piešķirt. Taujāts, vai tādējādi viņš nevarētu nokavēt iespēju laicīgi iegūt pielaidi, lai varētu piedalīties sēdē, Krēsliņš pieļāva iespēju, ka var arī nepiedalīties kādā no komisijas sanāksmēm, ja viņš laicīgi nebūs veicis pielaides iegūšanas procedūru. Politiķis skaidroja, ka patlaban pielaide neesot nepieciešama.
Jau ziņots, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) sācis izvērtēt Saeimas deputātu atbilstību valsts noslēpuma pielaides saņemšanai.
Kā iepriekš pastāstījusi SAB preses pārstāve Iveta Maura, SAB ir saņēmis Saeimas kancelejas vēstules ar to deputātu sarakstiem, kuriem amata pienākumu veikšanai nepieciešama speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpumu. Minētajiem sarakstiem ir piešķirts statuss - informācija dienesta vajadzībām, līdz ar to SAB nav tiesīgs sniegt jebkādus komentārus par vēstules saturu, tostarp par konkrētām personām, kas iekļautas sarakstā.
Deputātiem, kuri strādāja iepriekšējā sasaukuma Saeimā un ir pārvēlēti, pielaide valsts noslēpumu saturošai informācijai būšot līdz šā gada 31.decembrim.
LETA