Mājokļu un vides komiteja pērn aktualizējusi būtiskus rīcības plānus vides jomā
Šis rīcības plāns paredz gan transporta plūsmu optimizēšanu, gan pasākumus rūpniecības un enerģētikas sektorā, lai samazinātu emisijas, ko rada kurināmais, īpašu uzmanību pievēršot individuālajai apkurei mājsaimniecību sektorā.
Runā Rīga

Mājokļu un vides komiteja pērn aktualizējusi būtiskus rīcības plānus vides jomā

Jauns.lv

Aizvadītajā gadā Rīgas dome ir apstiprinājusi vairākus Mājokļu un vides komitejas aktualizētos rīcības plānus, kas ļaus uzlabot vides stāvokli.

Mājokļu un vides komiteja pērn aktualizējusi būtis...

Kā norāda komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko, viens no svarīgākajiem dokumentiem bija Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmas 2011.-2015.gadam aktualizācija, kurai priekšlikumus gatavoja īpaši izveidota darba grupa ar plašu pašvaldības un valsts institūciju un sabiedrisko organizāciju pārstāvju piedalīšanos. „Šis rīcības plāns paredz gan transporta plūsmu optimizēšanu, gan pasākumus rūpniecības un enerģētikas sektorā, lai samazinātu emisijas, ko rada kurināmais, īpašu uzmanību pievēršot individuālajai apkurei mājsaimniecību sektorā, jo mūsu mērķis ir tīra, zaļa un vieda pilsēta,” saka V.Stepaņenko.

Cieša saistība iepriekš minētajam dokumentam ir arī ar „Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plānu 2014. – 2020. gadam”, kas tapa „Rīgas Enerģētikas aģentūras” vadībā starptautiska projekta „STEP Up” ietvaros sadarbībā ar Eiropas pilsētām Glāzgovu (Lielbritānija), Ģenti (Beļģija) un Gēteborgu (Zviedrija). Jaunais Rīgas ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāns ir atzinīgi novērtēts Eiropas Komisijas institūcijās.

Mājokļu un vides komitejas pērn aktualizēja arī rīcības plānu vides trokšņa samazināšanai Rīgā, kas paredz līdz 2019. gadam samazināt trokšņa radīto diskomforts aptuveni 20 000 iedzīvotāju. Šajā plānā ietverti tādi pasākumi, kā transporta plūsmu optimizēšana, speciālu prettrokšņa ekrānu izbūve un troksni aizturošu stādījumu izveide.

Komitejā tika izskatīta arī Rīgas pašvaldības dzīvojamā fonda attīstības programma 2014.- 2018. gadam, kurā izvērtētas iespējas uzbūvēt 2073 jaunus dzīvokļus.

Ar komitejas atbalstu pērn izdevies īstenot arī tādu jaunu projektu kā piecu elektromobiļu iegādi Rīgas kapsētu vajadzībām, kas padarīs kapsētu apsaimniekošanu ne tikai efektīvāku, bet arī videi draudzīgāku.

Mājokļu un vides komitejas uzmanības lokā šogad būs atkritumu apsaimniekošanas jautājumi. Tāpat komiteja jau ir uzdevusi Mājokļu un vides departamentam šogad izstrādāt Rīgas kapsētu attīstības un apsaimniekošanas koncepciju. Tiek plānoti arī vairāki projekti, kas tiks īstenoti par Vides aizsardzības fonda līdzekļiem, lai pilsētas zaļās zonās uzturētu labā kvalitātē un veiktu to labiekārtošanu.

Karlīna Timofejeva / Foto: Lita Krone, LETA