Rīgā notiek gājiens Palestīnas atbalstam. 17.02.2024.

gallery icon
Sabiedrība
2024. gada 23. aprīlis, 15:32

Rīgā atkal maršēs demonstranti palestīniešu atbalstam

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Sestdien, 27.aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 14.00 Rīgā plānots gājiens palestīniešu atbalstam. Tas iecerēts maršrutā no Neatkarības laukuma līdz Sporta ielai 11.

Gājiena mērķis būšot "izrādīt solidaritāti Palestīnas civiliedzīvotājiem un pieprasīt Latvijas valdībai atsākt finansēt ANO palestīniešu bēgļu lietu aģentūru". Pieteikumā norādīts, ka pasākumā varētu būt ap 200 dalībnieku.

Pašvaldības pārstāvji norāda, ka atbilstoši likumam rīkotājiem nav jāsaņem pašvaldības atļauja, vienlaikus pašvaldība var lemt par gājiena aizliegšanu, ja tiek konstatēts, ka tā rīkošana apdraud citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību vai veicināt darbības, kuras ir aizliegtas ar likumu. Šobrīd pašvaldības rīcībā nav informācijas, kas liktu veikt ierobežojošas darbības, norāda domē.

Gājiena organizatori vēsta, ka nosoda un pieprasa Latvijas valdībai nosodīt "Izraēlas nespēju īstenot ANO Drošības padomes rezolūciju, kas pieprasīja tūlītēju pamieru un steidzamu humanitārās palīdzības apmēra palielināšanu Gazā". Tāpat organizatori pieprasa valdībai nekavējoties atjaunot ANO Palestīnas bēgļu palīdzības un darba aģentūras finansējumu un norādīt finansējuma apturēšanas pamatojumu. Vairākas valstis apturēja finansējuma piešķiršanu šai aģentūrai pēc Izraēlas paziņojumiem, ka daļa līdzekļu nonākuši arī teroristu organizācijai "Hamas".