Straujuma gatava rosināt KNAB šefa Streļčenoka atlaišanu
Straujuma: "Ja ekspertu vērtējums būs negatīvs, rosināšu atlaist KNAB vadītāju," viņa sacīja. Turklāt "Vienotībā" tiekot spriests par jaunu likumu, kas attiektos uz KNAB.
Sabiedrība

Straujuma gatava rosināt KNAB šefa Streļčenoka atlaišanu

Jauns.lv

Ja vērtējums par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka darbu būs negatīvs, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) rosinās valdību vērsties Saeimā ar priekšlikumu atlaist KNAB vadītāju.

Straujuma gatava rosināt KNAB šefa Streļčenoka atl...

Intervijā Latvijas Radio Straujuma skaidroja, ka šīs nedēļas beigās viņai tiks iesniegs sabiedrisko organizāciju vērtējums, bet pēc tam būs jāgaida ekspertu vērtējums par KNAB.

Ja valdība atbalstīs šādu priekšlikumu, tad to virzīs uz Saeimu. Straujuma ar šādu ierosinājumu nākšot klajā pat tādā gadījumā, ja komisija KNAB darbu novērtēs ar "apmierinoši".

Straujuma atzina, ka viņu neapmierina KNAB darbs. Viņasprāt, šai organizācijai ir jādomā par korupcijas apkarošanu, nevis jāraksta vēstules starptautiskām organizācijām un jāapvaino sabiedriskie mediji.

Premjerministre uzsvēra, ka KNAB iekšienē ir konflikti, bet jebkurš konflikts kavē iestādes darbu.

Valdības vadītāja arī norādīja, ka nepieciešams sakārtot likumdošanu, piemēram, "Vienotības" frakcijā esot lemts, ka nepieciešams jauns KNAB likums.

Pašlaik pie KNAB vadītāja novērtēšanas strādā sabiedrība par atklātību "Delna", sabiedriskās politikas centrs "Providus", Latvijas Juristu apvienība, kā arī KNAB arodbiedrība.

Streļčenoka darbības novērtēšanā īstenos tā saukto 360 grādu novērtējumu, kas ieviests valsts pārvaldē. Tas nozīmē, ka viedoklis par KNAB priekšnieka darbību tiks lūgts sabiedriskajām organizācijām, kas saistītas ar šo iestādi. Pēc tam tiks izveidota ekspertu vērtēšanas komisija. Streļčenoks gan lūdza premjeri neīstenot viņa novērtēšanu, tomēr Straujuma savu lēmumu nemainīja.

Par savu lēmumu veidot izvērtēšanas komisiju Straujuma paziņoja šogad 5.janvārī, pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. Skaidrojot šādu lēmumu, viņa uzsvēra, ka KNAB iesaistīšanās vairākos tiesvedības procesos nav uzskatāma par labas pārvaldības praksi, turklāt ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš iepriekšējā novērtējuma veikšanas.

LETA, Foto: Edijs Pālens/LETA