Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: kas notiek "Lampā" festivāla otrajā dienā

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
10. jūnijā 15:17 2023. gada 10. jūnijā 15:17
  Jauns.lv
Sestdien Cēsis turpinās devītais Sarunu festivāls "Lampa", kas sākās jau vakar, kopumā piedāvājot vairāk nekā 300 pasākumu.


Šogad programma tapusi, sadarbojoties ap 260 dažādām organizācijām un iedzīvotājiem - sabiedriskajām organizācijām, valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem, medijiem, augstskolām, politiskām partijām un citiem. Festivāla teritorijā atradīsies 55 skatuves un teltis.

Kā ierasts, "Lampas" programmā ir daudz diskusiju - to vidū par elektrības un gāzes cenām, diskusijas par narkotiku apkarošanu, nabadzības neredzamo seju, skolu segregāciju, valsts aizsardzības dienestu un zinātnes attīstību Latvijā. Gaidāmas arī sarunas par to, kā nosargāt demokrātiju un vārda brīvību, veidot iekļaujošu un noturīgu sabiedrību.

Bez tradicionālā "Politiķu cepiena" un "Politiķu disko" būs iespējams vērot "Ārpolitikas čempionātu", apmeklēt "Zaļo grilu", kur vērtēs politiķu darbus un nedarbus klimata un vides aizsardzības jomā, aiziet uz satikšanos ar Saeimas deputātu un izmēģināt politiskās programmas rakstīšanu ar mākslīgā intelekta rīka "Chat GPT" palīdzību.

Liela loma programmā būs veltīta ģimenes lietām - kā veiksmīgi veidot attiecības ar partneri, kāda ir sieviešu loma ģimenē un sabiedrībā, kā audzināt un motivēt bērnus, un, visbeidzot, - kā cieņpilni atvadīties no tuviniekiem.

Šogad savu vārdu teiks arī lauksaimnieki un zemnieki, iesaistot apmeklētājus sarunās par reģionu attīstību un dzīvi laukos.

Būtisks festivāla tēmu bloks ir veselība un tās saglabāšana - ko darīt, lai uzlabotu veselību, kādas darbības būtu jāveic, lai izvairītos no saslimšanām.

Swedbank, "Zaļā brīvība", "Latvijas Dabas fonds" un daudzas citas organizācijas arī šogad aicina aizdomāties par ilgtspējīgu dzīvesveidu. Piemēram, "Swedbank Ilgtspējas skatuvē" diskusiju dalībnieki runās par finansiālo brīvību un ilgtspējīgiem nekustamajiem īpašumiem, bet energoefektivitātes tēmas Latvijas energopolitikas kontekstā un dažādas citas, ar dabu saistītas tēmas tiks apspriestas "Enerģijas teltī", "Zaļajā teltī" un vairākās citās festivāla norises vietās.

Savukārt festivāla jaunākajiem apmeklētājiem ir iespēja izkustināt gan prātus, gan kājas dažādās aktivitātēs, kas norisinās "MiniLampa" zonā.

Kultūru baudīt un par to rosināt diskusijas aicinās gan valmierieši, gan liepājnieki. "Reģionu skatuvē", kas top sadarbībā ar "British Council" pārstāvniecību Latvijā, dos balsis darbīgajām kopienām un aktīvistiem no visas Latvijas. Kuldīdznieki aicinās piedalīties sarunu spēlē "Lielā tautu staigāšana", bet daugavpilieši apmeklētājiem piedāvās teātra iestudējumu "Meli bez noteikumiem" lasījuma formātā. Kopā ar Latgales viedokļu līderiem sēdīsimies pie kopīgā galda un notiesāsim Latgales "ziloni", šķetinot mītus un meklējot risinājumus samilzušajām problēmām.

Saistītās ziņas

FOTO: kas notika sarunu festivāla "LAMPA" pirmajā dienā 6
FOTO: aizvadīts astotais sarunu festivāls "Lampa"
Izsolē festivālā "Lampa" marku ar slaveno teicienu par krievu kara kuģi pārdod par 1500 eiro

Taču tiem, kas uz Cēsīm atbraukt nevar, daļu no festivāla diskusijām iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā.

Rūpējoties par festivāla pieejamību visām sabiedrības grupām, daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un teksta reāllaika transkripcija. Mājaslapā iespējams iepazīties ar vides pieejamības aprakstu apmeklētājiem ar kustību traucējumiem.

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams mājaslapā "festivalslampa.lv", kā arī mobilajā lietotnē. Izveidot savu festivāla programmu iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Citi šobrīd lasa

Uz Latvijas LGBT skatuves sevi piesaka jauna biseksuāļu kustība – “Neons”. Ir arī pirmais skandāls 6
Zalkšu mamma Augšdaugavas novadā izdēj olas kādas sievietes komposta kaudzē. Tagad viņas sēta čum un mudž no čūskulēniem
Protēžu skrējējs Pistoriuss, kurš Valentīna dienā nošāva draudzeni, cer drīz iznākt brīvībā 1
Pievienot komentāru