Lētticīgam miljonu kārotājam izkrāpj 7000 eiro
Diezgan bieži izskan ziņas par internetā apkrāptiem cilvēkiem. Zināmākais krāpniecības veids – uzrodas bagāts kavalieris, seko aizraujošs mīlas stāsts sarakstēs, tikai kavalierim visu laiku gadās ķibeles ar naudu – it kā esot un daudz, tikai šobrīd netiekot klāt. Kaut gan parasti cietējas ir dāmas, par lētticību nākas samaksāt arī kungiem, par ko liecina kāda Normunda bēdu stāsts, vēsta portāls "lsm.lv".
"Uzradās cilvēks vārdā Maikls Vasks, kurš uzdevās par bankas darbinieku, it kā direktors "Tresta bankai". Ik pa laikam pieprasīja par to un par to, tad beigās teica, ka internetbankai kaut kādas problēmas un tad ar IBAN kodiem kaut kādas problēmas, tad tur atkal esot jāmaksā, tad labošot IBAN kodus un viss būšot kārtībā, veiksmīgs pārskaitījums. Un tā viņš mani muļķoja visu laiku," atzina Normunds.
Tad esot nomainījušās bankas, bijis jāmaksā par tādu un šādu dokumentu, tad par kādu nodokli, bet rezultātā izkrāpti 7000 eiro par piesolītajiem trīs miljoniem.
"Tās mantojuma krāpniecības ir ļoti senas, klasiskas. Tas vilnis ir zināms no 12. gadsimta kā minimums, nu vajadzētu gadu simtos saprast – ja jūs nezināt, kas, kāpēc jums kaut ko ir atstājis, ja jūs neesat noslēdzis ar šo personu kaut kādu uzturlīgumu vai citādā veidā saistīts, nu nebūs tādi piepešie mantojumi, no kuriem jūs paliksiet bagāts," teica "Cert.LV" kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis.
Valsts policijas (VP) sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Gžibovska stāstīja, ka pasaulē šobrīd ir izplatītas dažāda līmeņa starptautiskas krāpšanas, tostarp arī e-pasta vidē.
Secinājums – neticiet pasakām, bet, ja esat kļuvis par krāpnieka upuri, tad nevajadzētu kavēties ne mirkli un ar iesniegumu klātienē vai elektroniski vērsties Valsts policijā. Vai izkrāpto naudu atgūsiet, to gan neviens negarantē, bet, iespējams, ka krāpnieki tiks aizturēti, norāda "lsm.lv".