Rīgā notiks publiskā diskusija “Dažādas paaudzes – dažādas tēmas – kopīgā Latvijas telpa”
foto: Publicitātes foto
Igors Gubenko.
Sabiedrība

Rīgā notiks publiskā diskusija “Dažādas paaudzes - dažādas tēmas - kopīgā Latvijas telpa”

Jauns.lv

3. novembrī mākslas galerijā "Museum LV" notiks tikšanās ar populāro kulturologu, humanitāro zinātņu doktoru, profesoru Denisu Hanovu un jauno filosofu, kultūras analītiķi Igoru Gubenko. Pasākuma organizatori – festivāls Botānika un projekta dalībnieki fokusējās uz mūsdienu Latvijas sabiedrības problemātiku un aicina rīdziniekus piedalīties diskusijā “Dažādas paaudzes – dažādas tēmas – kopīgā Latvijas telpa”.

Rīgā notiks publiskā diskusija “Dažādas paaudzes –...

“Tā ir kļūda – iedomāties paaudzes kā skaidri nodalītas vecuma grupas ar dažādiem un bieži nesavietojamiem priekšstatiem par dzīvi. Paaudze drīzāk ir analītisks konstrukts nekā reāla cilvēku kopība. Taču tas nenozīmē, ka jēdzienam paaudze nav nekāda labuma sabiedrības kultūras analīzē. Konkrēta laikmeta tikumi, tehnoloģijas, sociālā un kultūras pieredze iespaido cilvēkus, kas tajā pieaug un dzīvo. Kas apvieno un šķir dažādas mūsdienu Latvijā dzīvojošas krieviski runājošo paaudzes – to mēs centīsimies noskaidrot mūsu sarunā,” saka Igors Gubenko.

Pirmā diskusija ar Denisa Hanova piedalīšanos par krieviski runājošo cilvēku identitāti Latvijā “Cilvēks, kas pazaudēja burtu” notiks 1.novembrī plkst.19:00 mākslas galerijā Museum LV.

Kādas tēmas un jautājumi, uztraukumi un šaubas, atklājumi un cerības ir aktuālas krieviski runājošo cilvēku vidē? Un kāda ir šī jēdziena nozīme modernajā sabiedrībā? Daudzkultūru vide, kas gadsimtiem ilgi ir bijusi raksturīga Latvijas sabiedrībai, rada jaunas identitātes formas un kombinācijas. Kultūras – lingvistiskie un literāri slāņojumi, sadzīves telpas un globālās krustceles – tas viss raksturo Latviju, Rīgu, krieviski runājošos iedzīvotājus.

Tikšanās nebūs monologs, drīzāk tieši pretēji. Pēc stāsta par dīvaino burta S izzušanu humanitāro zinātņu profesors, kulturologs Deniss Hanovs aicinās viesus diskutēt par to, kas mēs esam un kas mūs uztrauc.

Deniss Hanovs ir viens no viserudītākajiem kultūras jomas speciālistiem Latvijā. Tikšanās, sarunas, intervijas ar viņu vienmēr ir aizraujošas un aktuālas. Viņam ir milzīga zināšanu bāze un pieredze, kas ļauj visaptveroši un interesanti analizēt pasaules sociālos un kultūras procesus.

“Mēs esam iemācījušies klaigāt, apvainoties un izgudrot Citu. Ir laiks iemācīties sadzirdēt to, kurš domāt citādāk nekā mēs. Mācīsies kopā sarunāties,” projekta mērķus komentē Deniss Hanovs.

Par festivālu Botānika un projektu “Kultūras praktikums”

Festivāla Botānika projekta “Kultūras praktikums” mērķis ir veidot un atbalstīt Latvijas intelektuālo vidi, kā arī apvienot cilvēkus, kurus interesē kino, mākslas vēsture un kulturoloģijas aktuālās problēmas. Galvenais mērķis – veicināt sociāli kulturālo attīstību un pozitīvas radošās vides veidošanos Latvijas sabiedrībā.

Projekts tiek īstenots kā publiskas tikšanās, diskusijas, lektoriji. 2022. gadā no maija līdz oktobrim šīs iniciatīvas ietvaros notika sarunu sērija ar populāro kinokritiķi, žurnālistu Antonu Doļinu.

Festivāls Botānika tika dibināts 2019. gadā ar mērķi atvest uz Rīgu aktuālus projektus, atklāt jaunus māksliniekus, papildināt pilsētas kultūras pasākumu programmu ar jaunu formātu, veicināt starpkultūru sakarus. Nosaukums ataino autoru vēlmi rūpīgi atlasīt muzikālos materiālus.

Līdztekus mūzikas pasākumiem festivāls organizē projektus mākslas, kino, dzejas jomā, kā arī tikšanās ar ietekmīgām personībām dažādās kultūras un sabiedriskās dzīves jomās. Festivāla ietvaros Rīgā uzstājās vairāki Krievijas neatkarīgie mūziķi: grupas AloeVera, Oqjav, VIA Tatjana, dziedātājas Žeņa Ļubiča un Varvara Vīzbora.

Pasākumu lapas sociālajā tīklā Facebook: