Smagas traumas gūst riteņbraucēja notriekta sieviete
Smagas traumas trešdien guvusi kāda 49 gadus veca sieviete Rīgā, kuru notriecis velosipēds, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.
Mediķi sievietei konstatējuši galvas traumu, pleca locītavas kaula un augšdelma lūzumu, kā arī krūšu kurvja savainojumus. Viņa nogādāta slimnīcā.
Velosipēdists, kurš izraisījis negadījumu, aizbraucis no notikuma vietas, atstājot cietušo sievieti vienu.
Savukārt kāds 52 gadus vecs riteņbraucējs guvis traumas, krītot no velosipēda. Viņš pārvietojies pa trotuāru, kad atvērušās kādas ielas malā stāvošas automašīnas durvis, un vīrietis uzbraucis tām virsū.
Kritiena rezultātā viņš guvis galvas un sejas traumas, kā arī piedzīvojis īslaicīgu samaņas zudumu.
Jau ziņots, ka saskaņā ar jaunajiem ceļu satiksmes noteikumiem velosipēdisti nedrīkstēs braukt pa ietvi, to darīt varēs tikai izņēmumu gadījumos. Tomēr stingrāki sodi velosipēdistiem netiks paredzēti
Patlaban velosipēdistiem ir paredzēti sodi līdz 30 eiro apmērā, taču sodi neesot risinājumi. Vairāk esot jāorientējas uz aizrādījumu un brīdinājumu izteikšanu.
Katru gadu velosipēdistu skaits pieaug par aptuveni 17%, un šogad trīs velosipēdisti jau gājuši bojā un 43 ievainoti. Situāciju sarežģījot fakts, ka 33% velosipēdistu braucot bez tiesībām un liela daļa no tiem nepārzinot satiksmes noteikumus. Veicot velo patruļu secināts, ka 15% neievēro luksofora signālus, bet 10% brauc agresīvi. Velokafejnīcā "Miit" trīs dienas CSDD bez maksas piedāvās nolikt eksāmenu un iegūt velosipēda apliecību.
Satiksmes ministrijas pārstāvis Tālivaldis Vectirāns uzsvēra, ka bez apliecības velosipēdisti pa ielām nedrīkst braukt. Arī viņš skaidroja, ka autovadītājiem vajadzētu mācīties respektēt velobraucējus, bet velosipēdistiem gājējus, jo uz ietves kājāmgājēji mēdz gan apstāties, gan risināt sarunas, un šādos gadījumos velosipēdistu neapmierinātība neesot pamatota.
Līdz ar to jaunajos noteikumos būs ietverts, ka velosipēdistiem ir jāpārvietojas pa brauktuves malu, nevis jāizvēlas ietves. Tāpat velosipēdistiem būs iespēja izmantot sabiedriskā transporta joslas, vienlaikus gan respektējot autobusu un trolejbusu satiksmi. Pārmaiņas arī skaršot nosacījumus kā satiksmes dalībniekiem veikt kreiso pagriezienu, lai tas būtu droši.
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietniece Vineta Mistre norādīja, ka vasaras sezonā policijai ir jāpievērš aktīvāk uzmanība velosipēdistiem. Vienlaikus arī viņa atzina, ka sodi nebūs tas labākais līdzeklis, kā ietekmēt velosipēdistus uzvedību, būtiski esot informēt sabiedrību, rīkot kampaņas, kas akcentē pastāvošās problēmas un to risinājumus.
Kā informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD), ierodoties uz velo eksāmenu, jāuzrāda pase, ID karte vai dzimšanas apliecība līdz 15 gadu vecumam. Kārtojot eksāmenu pirmo reizi, tas ir bez maksas, bet par atkārtoto jāmaksā 1,08 eiro.
BNS, LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA