Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Patiesība par meliem: praktiski padomi, kā pārbaudīt interneta satura uzticamību

Sabiedrība
2022. gada 2. oktobrī 07:17 2022. gada 2. oktobrī 07:17
  Jauns.lv
Ir dažādas metodes, kā piešķirt viltus ziņām uzticamību. Pievienots video vai foto pierādījums, atsauces uz dažādiem avotiem – tas viss rada sajūtu, ka materiālam var ticēt. Bet kā atšķirt melus no patiesības?

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadošā digitālāsvides pētnieceNika Aleksejeva sniedz praktiskus padomus, kā pārbaudīt informācijas uzticamību. To ikviens var izdarīt, izmantojot rīkus, kas pieejami katrā mājas datorā. Aleksejeva atzīst, ka arī pati savā darbā izmanto atvērtos avotus un publiski pieejamus rīkus. Ikvienu fotogrāfiju vai video var pārbaudīt, izmantojot ierasto Google meklētāju, savukārt kāda skaļāka virsraksta patiesumu – noskaidrojot informācijas pirmavotus.


Šos un citus padomus un ieteikumus skaties rakstam pievienotajā video.Patiesība par meliem ir SIF/MAF atbalstīts projekts, kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un informētību par melu izplatīšanas tehnoloģijām internetā.

Projektu finansē "Mediju atbalsta fonds" no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par "Patiesība par meliem" saturu atbild SIA Izdevniecība "Rīgas Viļņi".

Citi šobrīd lasa

Sirds ķirurgs dalās ar pirmajām pazīmēm, kas liecina, ka jums varētu būt problēmas ar sirdi
Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 4
"Slava Krievijai, nāvi banderiešiem!": Austrālijā ērti iekārtojies Ukrainas armijas virspavēlnieka audžudēls plātās ar "Z" krekliņu 3
Pievienot komentāru