Liepnieku un Ēķi digitālās TV lietā atzīst par vainīgiem un piespriež prāvus naudassodus, citiem - cietums
"Nu i pieredzīte," - tā tūdaļ pēc sprieduma pasludināšanas tvītoja Jurģis Liepnieks. Citiem apsūdzētajiem spriedumā nolasīts reāls cietumsods.
112

Liepnieku un Ēķi digitālās TV lietā atzīst par vainīgiem un piespriež prāvus naudassodus, citiem - cietums

Jauns.lv

Rīgas apgabaltiesa šodien polittehnologu Jurģi Liepnieku un uzņēmēju Andreju Ēķi atzina par vainīgiem digitālās televīzijas krimināllietā un piesprieda viņiem naudassodus.

Liepnieku un Ēķi digitālās TV lietā atzīst par vai...

Liepniekam tiesa piesprieda naudas sodu 200 minimālo mēnešalgu jeb 72 000 eiro apmērā, savukārt Ēķim piesprieda naudas sodu 120 minimālo mēnešalgu jeb 43 200 eiro apmērā.

Tikmēr vairākiem apsūdzētājiem tika piespriesti arī reāli cietumsodi - finanšu konsultantam Harijam Krongornam tiesa piesprieda trīs gadu brīvības atņemšanu, sodā ieskaitot cietumā pavadītos trīs mēnešus, nodokļu konsultantam Uldim Kokinam - divu gadu brīvības atņemšanu un naudas sodu 18 000 eiro apmērā, bet advokātam Jānim Lozem - divu gadu brīvības atņemšanu un naudas sodu 36 000 eiro apmērā.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā digitālās televīzijas krimināllietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Kriminālprocesā uz apsūdzēto sola sēdās 19 personas - Jānis Loze, Harijs Krongorns, Andrejs Ēķis, Andrejs Zabeckis, Gints Bandēns, Jurģis Liepnieks, Guntars Spunde, Māris Pauders, Mārtiņš Kvēps, Jānis Svārpstons, Valdis Purvinskis, Jānis Zips, Juris Ulmanis, Ojārs Rubenis, Didzis Jonovs, Andrians Ļublins, Alfrēds Janevics, Jānis Plūme un Uldis Kokins, kā arī Ināra Rudaka, kas lietas iztiesāšanas laikā nomira.

Savukārt tiesas izmeklēšanas laikā viens bijušais VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Pauders psihiski saslima, tāpēc viņu tiesā pārstāvēja bāriņtiesas pārstāvis.

Finansistam, Andra Šķēles "labajai rokai" Harijam Krongornam piespriesta reāla brīvības atņemšana uz trim gadiem.
Finansistam, Andra Šķēles "labajai rokai" Harijam Krongornam piespriesta reāla brīvības atņemšana uz trim gadiem.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 19 personām apsūdzības uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Populāro advokātu Jāni Lozi (attēlā pa kreisi no Andreja Ēķa) tiesa sodīja ar 2 gadu cietumsodu un 36 000 lielu sodu.
Populāro advokātu Jāni Lozi (attēlā pa kreisi no Andreja Ēķa) tiesa sodīja ar 2 gadu cietumsodu un 36 000 lielu sodu.

Tiesas debašu noslēgumā Zelčs norādīja uz tālāko rīcību ar atsevišķiem lietā esošajiem lietiskajiem pierādījumiem, kas izņemti kratīšanās. Lielākoties dokumenti, portatīvie datori un citi datu nesēji atdodami to īpašniekiem vai iznīcināmi, uzskata prokurors.

Video sižets no tiesas

Pasludina spriedumu tā dēvētajā digitālās TV krimināllietā

15.maijā pēc septiņu gadu tiesvedības un 12 gadu izmeklēšanas beidzot pasludina spriedumus tā dēvētajā digitālās TV krimināllietā.

LETA/Foto: Edijs Pālens/Ieva Lūka/LETA, Evija Trifanova/LETA, Andrejs Baburovs/LETA, Ieva Čīka/LETA