Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: pie Saeimas norit pikets "Par visu ģimeņu aizsardzību" 5

Sabiedrība
26. maijā 08:35 2022. gada 26. maijā 08:35
  Jauns.lv
Kustība "Dzīvesbiedri" pie Saeimas šorīt piketē, lai paustu savu atbalstu Civilās savienības likumprojektam un iestātos pret mēģinājumiem novērst tā pieņemšanu. Ceturtdien Saeimas otrajā sēdē likumprojektu paredzēts skatīt galīgajā lasījumā.

Organizatori aicina pasākumā pulcēties ar plakātiem un cer uz lielu sabiedrības atsaucību un ka pasākums būs plaši apmeklēts.

Piketā savu dalību apstiprinājuši arī mūziķis Ralfs Eilands, žurnāliste un redaktore Rita Ruduša un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

"Dzīvesbiedru" ieskatā atsevišķu politisko spēku centieni paildzināt likuma pieņemšanu galīgajā lasījumā var izraisīt konstitucionālo krīzi.

Civilās savienības likumprojektu, pildot Satversmes tiesas (ST) 2020. gada spriedumu, izstrādājusi Tieslietu ministrija.

Likums, ja tas tiks pieņemts, pavērs iespēju divām pilngadīgām personām stāties civilajā savienībā, darot "redzamas" savas attiecības valsts priekšā, tostarp nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošiem pāriem, viendzimuma pāriem, kā arī pensionāriem, kas ekonomisko iemeslu dēļ dzīvo vienā mājsaimniecībā, norāda kustībā.

Ja Saeima šonedēļ nepieņems Civilās savienības likumu galīgajā lasījumā, Satversmes tiesas spriedums, kas uzdod par pienākumu rast regulējumu visu ģimeņu aizsardzībai, varētu netikt izpildīts laikā, pauž aktīvisti.

"Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs un vēsturisks pirmais solis visu Latvijas ģimeņu tiesiskajai aizsardzībai. Ja likumprojekts netiks atbalstīts vai tiks novilcināta tā izskatīšana, tas būs trieciens neskaitāmām Latvijas ģimenēm, kuras šobrīd nav juridiski pasargātas, turklāt izraisīs konstitucionālo krīzi, jo likumdevējs nepilda uzdoto Satversmes tiesas spriedumu," pauž "Dzīvesbiedru" vadītājs Kaspars Zālītis.

Zālītis uzsver, ka visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem rūp savi līdzcilvēki, aicināti doties piketā pie Saeimas un "iestāties par visām ģimenēm, nešķirojot "pareizajās" un "nepareizajās"".

Lai sagatavotos piketam, trešdien, 25. maijā, no plkst.18 līdz 20 "M/Darbnīcā" notiks plakātu darbnīca.

Rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt līdzi savus materiālus - papīru, kartonu, otas un krāsas.

Saistītās ziņas

"Gejs, kurš apprecēja padzīvojušu sievieti." Galkina pretkara izteikumi Krievijā izraisa jaunu naida vilni 2
FOTO: svinīgi atklāj grāmatu "Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927–1949"
FOTO: Rīgā protestē pret homoseksuālismu un vakcīnām 4

"Dzīvesbiedri" savā paziņojumā arī skaidro, ka likumprojekts ievieš jaunu institūtu "civilās savienības" un definē pušu personiskās un mantiskās attiecības, sniedzot minimālu sociālo un ekonomisko aizsardzību.

Likumprojekts arī paredz, ka civilā savienība uzliek pusēm pienākumu gādāt un atbalstīt vienai otru, rūpēties par kopīgo mājsaimniecību atbilstoši katras puses ienākumiem.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu spēki īstenojuši plašu apšaudi Slovjanskā 19
Cilvēkiem tik vajadzīgajām sejas ērcītēm draud izmiršana
"Brīnišķīgs Jūrmalas saulriets!" Krievijas šovmenis Maksims Galkins jūsmo par vakara pastaigu Latvijā 4
Skatīt visus komentārus