Ar ozollapu vainagiem Rīgā piemin padomju deportāciju upurus. FOTO
Vairāk nekā 100 cilvēku šodien Vecrīgā vienojušies Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītajā gājienā, kas noslēdzās pie Brīvības pieminekļa. Piemiņas brīdis notika arī Torņakalna stacijā - vietā, no kurienes daudzām Latvijas ģimenēm 1941. gada 14. jūnijā sākās moku ceļš uz Sibīriju.
"Latvijas Politiski represēto apvienības" rīkotajā atceres gājienā piedalījās galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki, vairums no kuriem pirms tam piedalījušies piemiņas fonda "Sibīrijas bērni" rīkotajā konferencē Melngalvju namā.
Gājiena dalībnieku vidū bija arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
Dalībnieku rokās bija vairāki Latvijas karogi, kuriem piestiprinātas sēru lentas, ozollapu vainags, kā arī krusts, uz kura attēlots skaitlis 74, pieminot 1941.gada 14.jūnija izsūtīšanu 74. gadadienu. Gājiena dalībnieki rokās nesa ziedus. Plīvoja arī Lietuvas un Ukrainas karogi.
Gājiena dalībnieki bija sagatavojuši arī plakātus. Uz tiem vēstīts, ka, "ja nacisti Eiropā iznīcināja sešus miljonus, tad komunisti - aptuveni 60 miljonus cilvēku".
Kā ziņots, visā Latvijā šodien notiek atceres pasākumi, kas veltīti Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai, godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju.
Latvijas politiski represēto atceres gājiens
Biedrības "Latvijas Politiski represēto apvienība" rīkotais atceres gājiens, kas veltīts Komunistiskajai genocīda upuru piemiņas dienai.
Ziedu nolikšana, godinot komunistu deportāciju upurus
Valsts augstākās amatpersonas un Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Gunārs Resnais 2015. gada 14. jūnijā nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, ...
Aizvesto Latvijas cilvēku piemiņas brīdis Torņakalna stacijā
No šīs vietas un daudzām citām Latvijas dzelzceļa stacijām 1941. gada 14. jūnijā sākās daudzu ģimeņu moku ceļš uz Sibīriju
/