Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Alūksnē uguns noposta sociālās aprūpētājas Ingas Rižkinas ģimenes māju. Tiek lūgta līdzcilvēku palīdzība! FOTO 1

112
2021. gada 10. decembrī 05:01 2021. gada 10. decembrī 05:01
  Elmārs Barkāns | Jauns.lv
Alūksnē trešdien, 8. decembrī, pilnībā nodega novada Sociālo lietu pārvaldes biroja “Aprūpe mājās” sociālās aprūpētājas Ingas Rižkinas ģimenes māja. Tagad cilvēkam, kurš līdz šim nesavtīgi palīdzējis citiem, pašam ir vajadzīgs atbalsts. Novada dome raksta: “Uguns ir nežēlīga, tā nešķiro, tādēļ šoreiz līdzcilvēku palīdzība ir nepieciešama cilvēkam, kurš pats ikdienā strādā, lai palīdzētu citiem”.

Naktī uz trešdienu māju, kurā dzīvoja pieci cilvēki – pati Inga Rižkina, viņas mamma Gaida, vīrs Ilmārs, meita Kristīne un dēls Dainis, nopostīja uguns. Alūksnes un Apes novada fonds raksta:

“Bērni Dainis un Kristīne mācās - Dainis ir students, bet Kristīne mācās Alūksnes vidusskolā. Ilmārs un Inga strādā, māte Gaida ir pensionāre. Inga ir cilvēks kurš nekad neatsaka palīdzību nevienam nelaimē nonākušajam, vienmēr ir palīdzējusi gan kaimiņiem, gan radiem ir arī sava darba profesionāle: redz problēmas aprūpes darbā un vienmēr atrod risinājumus priekš klientiem.

Šoreiz ir nepieciešama palīdzība pašai Ingai un viņas ģimenei, māja ir stipri cietusi ugunsgrēkā, šobrīd dzīvošanai nav piemērota. Ģimene ir apņēmusies atjaunot māju, bet lai to paveiktu nepieciešami ievērojami līdzekļi. Lūdzam līdzcilvēku atbalstu ziedojot uz ziedojumu kontu ar norādi “Pēc ugunsgrēka Pilsētas bulvārī, Alūksnē””.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Dāme-Birziņa informē, ka liktenīgajā diennaktī uz ugunsnelaimes vietu ugunsdzēsēji steigušies divas reizes: “7. decembrī pulksten 15.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pilsētas bulvāri Alūksnē, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Notikuma vietā tika konstatēts, ka pie krāsns deg malka, sadzīves mantas, starpsiena pie dūmvada un griestu pārsegums 20 kvadrātmetru platībā. No ēkas evakuējās viens cilvēks, kuru par ugunsgrēka izcelšanos bija brīdinājis dūmu detektors.

Pulksten 23.46 ugunsdzēsēji glābēji vēlreiz devās uz šo ēku - dega ēkas mansards un jumts 155 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka telpas bija piekrautas ar sadzīves mantām un zemā gaisa temperatūra. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 05.59. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija”.

Rižkinu ģimenes māja pēc ugunsnelaimes vairs nav apdzīvojama, tādēļ ģimenei nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. (Foto: Alūksnes novada dome)

Ziedot nelaimē nonākušajai ģimenei var uz SEB bankas kontu. Rekvizīti:

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
Reģ. Nr. 40008090271
Banka: AS SEB Banka
Kods: UNLALV2X
Konts: LV96UNLA0050019750651 
Mērķis: “Pēc ugunsgrēka Pilsētas bulvārī, Alūksnē”.

Ziedot var arī  Alūksnes un Apes novada fonda mājaslapā: www.aanf.lv.

Citi šobrīd lasa

Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 9
VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Modes dizainere Vera Vanga 73 gadu vecumā izskatās kā trīsdesmitgadniece 1
Pievienot komentāru