Atbalsta maksimālu resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai; aicina pieteikties mediķus no privātā sektora
Šodien, 26.oktobrī, Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sēdē atbalstīja virzību uz maksimālu veselības aprūpes resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai slimnīcās. Ievērojot to, ka Covid-19 pacienti slimnīcā nonāk aptuveni nedēļu pēc slimības simptomu parādīšanās, jārēķinās, ka līdz novembra vidum būtu nepieciešams izvērst līdz 2900 gultām Covid-19 pacientu ārstēšanai.
Lai varētu nodrošināt nepieciešamo papildu ārstniecības personālu slimnīcu darba nodrošināšanai šobrīd ikviens ārsts, māsa, ārsta palīgs, māsas palīgs un citas ārstniecības personas, kuras var palīdzēt ar savām zināšanām un prasmēm Covid-19 pacientu aprūpē un kuri gatavi uzņemties papildu apmaksātu darbu, tiek aicināti reģistrēties elektroniski vietnē https://arka.vide.gov.lv/ vai pieteikties slimnīcu personāldaļās.
Papildu ārstniecības personāls būs nepieciešams gan universitātes slimnīcās, gan reģionālajās slimnīcās, gan citviet, kur tiek nodrošināta Covid-19 slimnieku ārstēšana un aprūpe.
Medicīnas darbinieks vai topošie mediķi aicināti norādīt gan savu specializāciju, gan praktisko darba pieredzi. Īpaši svarīgi ir saprast, kuras no mediķa prasmēm būtu pielietojamas Covid-19 pacientu aprūpē. Tāpat nepieciešams norādīt, cik lielā mērā un kādā veidā konkrētais cilvēks ir gatavs iesaistīties, tostarp, sniedzot psiholoģisko un tehnisko atbalstu. Veselības ministrija vērš uzmanību, ka papildu ārstniecības personāla nepieciešamība ir ne tikai Covid-19 pacientu nodaļās, bet arī citu profilu pacientu nodaļās.
Kā norāda Veselības ministrija, šobrīd "X stunda" veselības aprūpē ir faktiski nenovēršama, tādēļ ikviens mediķis tiek aicināts pieteikties darbā slimnīcās.
VOMK uzsver, ka turpmākos 2 mēnešus prioritārie virzieni veselības aprūpē ir: neatliekamā medicīniskā palīdzība, Covid-19 slimnieku ārstēšana, ģimenes ārstu sniegtā ārstniecība, vakcinācija pret Covid-19 un testēšanas nodrošināšana uz Covid-19.
VOMK lēma arī uzsākt procesu ārstniecības personu mobilizācijai darbam slimnīcās, ievērojot prognozes par turpmāku pacientu palielinājumu slimnīcās. Mobilizācija ir galējais līdzeklis papildu personāla piesaistei un par to būs jālemj Ministru kabinetam.
Šonedēļ plānotas vēl sarunas gan ar ambulatoro, gan stacionāro pakalpojumu sniedzējiem par turpmāko resursu koncentrēšanu slimnīcu darbību nodrošināšanai.