Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Par nolaidību, kā rezultātā iestājušās smagas sekas, tiesās kādu NBS vienības komandieri

112
15. oktobrī 13:57 2021. gada 15. oktobrī 13:57
  Jauns.lv
Septembrī tiesai nosūtīta krimināllieta pret kādu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienības komandieri par dienesta pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas izraisīja smagas sekas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais, būdams kādas NBS vienības komandieris, bija atbildīgs par sprādzienbīstamu priekšmetu galējās neitralizēšanas procedūras izvēli un rezultātu.

2019. gada aprīlī viņš kopā ar diviem nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas operatoriem ieradās sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanas vietā, kur veica 45 kilogramu sprāgstvielas neitralizēšanu, tās aizdedzinot. Apsūdzētais novietoja sprāgstvielu neitralizēšanai paredzētajā bedrē, paņēma papīra gabalu, ievietoja to sprāgstvielā no malas un aizdedzināja.

Neilgi pēc tā notika sprāgstvielas strauja aizdegšanās un sprādziens. Divi operatori bez normatīvajos aktos paredzētā aizsargekipējuma (bruņu vestes, ķiveres un aizsargbrillēm) atradās apmēram 8-13 metru attālumā no bedres, kā rezultātā guva smagus miesas bojājumus.

Apsūdzētais nolaidīgi pildīja savus dienesta pienākumus, proti, neizvērtēja un neizvēlējās neitralizējamās sprāgstvielas veidam atbilstošu neitralizēšanas metodi un realizāciju, neievēroja drošības tehnikas noteikumus, nenodrošināja sprādzienbīstamu priekšmetu grupas dalībniekiem pilna aizsargekipējuma lietošanu un neaprēķināja nezināmas sprāgstvielas neitralizēšanas gadījumam atbilstošu drošu distanci.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 342. panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Kurzemes rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Citi šobrīd lasa

Kas ir četras mediķes – antivakseres: Dieva mājas, ājurvēda bez medikamentiem... 35
"Es absolūti iemīlējos Gruzijā." Laura no Gruzijas neatgriezās viena, bet kopā ar Marselu
Izsludina Vestarda Šimkus koncertu. Ļaudis spriež, vai tad viņam ir sertifikāts 8
Tēmas: NBS
Pievienot komentāru

Умер певец и композитор Александр Градский

"Плохо говорил, приезжал на "Голос" на носилках": что происходило с Александром Градским перед смертью