Sabiedrība
2021. gada 11. septembris, 11:12

VIDEO: Zemessargi "iztīra" Grīziņkalnu no nemierniekiem – norit militārās mācības "Namejs 2021"

Jauns.lv

No 6. septembra Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācību “Namejs 2021” laikā Rīgā un citās pašvaldībās darbojas militārpersonas. Sestdienas rītā Jauns.lv devās vērot, mācību norisi Grīziņkalnā, Rīgā, kur Zemessardzes 1. Rīgas brigādei jāatbrīvo teritorija no ienaidnieka.

Militāro mācību “Namejs 2021” mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Mācību laikā Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi veiks patrulēšanu, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un kontrolpunktus, kā arī veiks citus mācību uzdevumus.

Rīgā norit mācības "Namejs 2021"

No 6. septembra Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācību “Namejs 2021” laikā Rīgā un citās pašvaldībās darbojas militārpersonas. Sestdienas rītā Jauns.lv ...

gallery icon
26

“Pagājušajā gadā mēs pārliecinājāmies par Zemessardzes 1. Rīgas brigādes gatavību pildīt valsts aizsardzības uzdevumus galvaspilsētas ielās konvencionālā apdraudējuma scenārijā. Šī gada mācības hibrīdapdraudējuma scenārijā sakrīt ar nedrošu laiku pasaulē un Latvijā. Tas ir atgādinājums, ka mums ir nepārtraukti jāuztur un jāpilnveido savas militārās spējas un savstarpējā sadarbība, vienmēr jābūt modriem un gataviem aizsargāt Latviju,” uzsvēra Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Pēc 1. Rīgas brigādes mācību aktīvās fāzes tiks sniegts brigādes atbalsts Zemessardzes 1. Vidzemes un 3. Latgales brigādei, kā arī veiktas citas mācību aktivitātes, kas nav saistītas ar aktīvu mācību izspēli apdzīvotās vietās.

foto: Rojs Maizītis
Mācību uzdevuma ietvaros 1. Rīgas brigādes zemessargi dodas teritorijā, lai atkarotu to no nemierniekiem.

NBS militārās mācības “Namejs 2021” visā Latvijā noritēs no 30. augusta līdz 3. oktobrim. Tās tiek apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”.

Mācības norit divās fāzēs – augusta nogalē un septembra pirmajā pusē tiek trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.

Mācībās ir plānota sadarbība ar Iekšlietu ministrijas struktūrām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pašvaldībām un privātajiem uzņēmumiem, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.

Militāro mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Iedzīvotāji tiek aicināti izturēties ar izpratni pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās apdzīvotās vietās un ap tām.

Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.