Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Apcietina Aivaru Lembergu. (Foto: Juris Rozenbergs)

"Latvijai un Ventspilij" valde kā domes priekšsēdētāja amata kandidātu deleģējusi apcietināto Lembergu 14

Politika
16. jūnijā 11:55 2021. gada 16. jūnijā 11:55
  Jauns.lv / LETA
Partijas "Latvijai un Ventspilij" valde kā domes priekšsēdētāja amata kandidātu deleģējusi apcietinājumā esošo Aivaru Lembergu, aģentūrai LETA pastāstīja partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš.

Viņš stāstīja, ka valdes sēdē vienbalsīgi nolemts, ka pirmajai domes sēdei kā domes priekšsēdētāja amata kandidāts, kurš pašvaldību vēlēšanās ieguvis vislielāko atbalstu, tiek virzīts partijas "Latvijai un Ventspilij" priekšsēdētājs un saraksta līderis Lembergs.

"Tāpat valdes sēdē vienojāmies, ka sāksim konsultācijas ar pārējo domē ievēlēto politisko spēku pārstāvjiem. Šodien nosūtīsim uzaicinājumu piektdien plkst.10 tikties ar "Latvijas attīstībai", savukārt plkst.11 ar nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" pārstāvjiem," sacīja Vītoliņš, piebilstot, ka "Latvijai un Ventspilij" ir gatava runāt ar visu politisko partiju pārstāvjiem, kuri ir ievēlēti domē.

Pašvaldību vēlēšanās septiņus mandātus ieguva partija "Latvijai un Ventspilij", pa diviem mandātiem - "Latvijas attīstībai" un partiju apvienība "Jaunā vienotība" un "Latvijas Reģionu apvienība", pa vienam mandātam - Jaunā konservatīvā partija un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK".

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) iepriekš tviterī skaidroja, ka apcietinājumā esošam cilvēkam ir liegtas tiesības piedalīties domes sēdēs. Tāpat liegts lietot internetu, datoru, mobilo un citas ierīces.

Lembergam bija ir tiesības kandidēt pašvaldību vēlēšanās, jo attiecībā uz viņu nav stājies spēkā notiesājošs spriedums.

Tiesības kandidēt ir liegtas tad, ja pret personu stājas spēkā notiesājošs spriedums galīgajā instancē.

Rīgas apgabaltiesa 22.februārī Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo viņam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Rīgas apgabaltiesa par pilna spriedumu pieejamības datumu Lemberga krimināllietā noteikusi 22.jūniju.

Lembergam šo spriedumu būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Citi šobrīd lasa

"Viesmīlīgā Jūrmala" - Krievijas estrādes leģenda Nikolajevs ar sievu parāda, kā atpūšas kopā ar draudzenēm 2
"Man sāp acis!" Lietuvā izcēlušies nemieri vienā no migrantu centriem; pielietota arī asaru gāze 8
Tukumnieks uztraucas par savas meitas drošību aizdomīga busiņa dēļ 4
Skatīt visus komentārus

От любви до ненависти один шаг! Звезды, которые разорвали дружбу 1

43-летняя Толкалина порезвилась на пляже в пикантном виде, перед которым не устоит ни один турист