Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Vīruss neatkāpjas. Visā Latvijā pieaug Covid-19 gadījumu un slimnīcās nonākušo skaits 18

Sabiedrība
19. aprīlī 16:26 2021. gada 19. aprīlī 16:26
  Jauns.lv
Jau otro nedēļu visa Latvijā novērojams saslimstības ar Covid-19 pieaugums, liecina apkopotie dati par pagājušo nedēļu, portālu Jauns.lv informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. 

Pagājušās nedēļas pieaugums pret iepriekšējo nedēļu ir 6,4%, vidēji dienā tika atklāti 538 jauni gadījumi.

Jau vairākas nedēļas saglabājas stacionēto pacientu pieaugums, iepriekšējās nedēļas laikā tika stacionēti vidēji 61 pacients dienā.

Saslimstības pieaugums novērojams visos Latvijas reģionos. 

Vērtējot iepriekšējās divas nedēļas, saslimstības rādītāji ar augošu tendenci novērojami gandrīz visās vecuma grupās, izņemot samazinājums vecuma grupā 70+. 

"Vērojot saslimstības rādītājus vecuma grupā 65+, redzam to mazināšanos, kur viens no iemesliem noteikti minams arī vakcinācijas ieguvums papildus citiem profilakses pasākumiem," skaidro SPKC pārstāvji. 

Tāpat centrā informē, ka turpina saglabāties saslimstības pieaugums vecuma grupās 10-19 gadi un 20-29 gadi, un pēdējo divu nedēļu laikā pieaugums vērojams arī vecuma grupā 40-65 gadi. Skatoties konkrētāk pa bērnu vecuma grupām, vislielākā saslimstība saglabājas vecuma grupās 15-19 gadi, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam tā ir vismazākā. 

Nedaudz samazinājies Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R), kas šobrīd sastāda 1,01 (nedēļu iepriekš 1,18), tas liecina joprojām par infekcijas slimības izplatības pieaugumu, pārkāpjot robežu "1".

"Joprojām aicinām īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu, pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu), iespēju robežās strādāt attālināti, bet ja tas nav iespējams, tad nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru)," uzsver SPKC. 

Centrā arī mudina: "Atgādinām, ka ikviens var ievērot vienu no Covid-19 profilakses pasākumiem – telpu vēdināšanu! Ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus un  dzīvniekus) vēdiniet telpas vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur mācību process notiek klātienē." 

Citi šobrīd lasa

Homofobijā apsūdzētais Brēmenes mācītājs Lacels atkal kāpis baznīcas kancelē
Dana ar kasti: "Tu nekļūsti bagātāka no tā, ka tev skapī stāv 300 eiro vērta, nekad neuzvilkta kleita"
VIDEO: transpersona pirmo reizi notiesājusi futbola virslīgas spēli, iedvesmojot daudzus
Skatīt visus komentārus

"Жаль, что вам и другим "кокосовым" экспертам не побывать на королевских праздниках": Киркоров защитил Бузову от Гордон

Дубай и Мальдивы: яркие фото Кудрявцевой, Бородиной, Топурии и других с отдыха