Latvijā un daudzviet Eiropā pieaug ugunsbīstamība
Sausā laika ietekmē Eiropas ziemeļu un austrumu daļā, tostarp Latvijā, pieaug ugunsbīstamība, brīdina sinoptiķi.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību, kas vietām sasniedz ceturto klasi no piecām, izsludinājis visos valsts reģionos.
Igaunijā ceturtās klases ugunsbīstamība konstatēta Narvas un Valgas apkaimē, bet Lietuvā - gandrīz visā valsts teritorijā.
Arī Baltkrievijā ir augsts ugunsgrēku izcelšanās risks, Brestas apgabalā izsludināta ārkārtēja jeb piektās klases ugunsbīstamība.
Krievijas Eiropas daļā brīdinājums par ārkārtēju ugunsbīstamību ir spēkā dienvidu apgabalos.
Arī daļā Ukrainas ugunsbīstamība ir sasniegusi visaugstāko līmeni.
Somijā lielākais ugunsgrēku risks ir valsts dienvidos, Zviedrijā piektās klases ugunsbīstamība mežos izsludināta Gotlandē un vietām valsts dienvidu daļā.
Latvijas Valsts meža dienests jau no 25.aprīļa noteicis ugunsnedrošo laikposmu mežos. Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus un citus gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus, dedzināt atkritumus, braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem ar mehāniskiem transportlīdzekļiem, kā arī aizliegts veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.
Valsts meža dienesta statistika liecina, ka lielākais ugunsgrēku skaits Latvijā katru gadu ir Rīgas un Pierīgas mežos, otra problemātiskākā vieta ir meži Daugavpils apkaimē. Šajos mežos ir visvairāk ogotāju un sēņotāju, un viens no galvenajiem ugunsgrēku izcelšanās iemesliem ir bezatbildīga smēķēšana.
Saskaņā ar "Global Forecast System" prognozi tuvākajā nedēļā nokrišņu nebūs ne Skandināvijā, ne Baltijas valstīs, ne Baltkrievijā, ne Krievijas rietumos un Ukrainas centrālajā daļā, līdz ar to sausums un ugunsbīstamība pastiprināsies.
BNS