Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Ogres kafejnīcā pieķertais policijas priekšnieks Ulmanis uzrakstījis atlūgumu 2

Novadu ziņas
3. martā 15:42 2021. gada 3. martā 15:42
  Jauns.lv / LETA
Šī gada 25.februārī notikušajā Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par uz dienesta pārbaudes laiku atstādinātā Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieka Uģa Ulmaņa atbrīvošanu no amata, informēja Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Viņš stāstīja, ka šī gada 12.februārī Ogres novada pašvaldībā tika saņemts Ulmaņa un viņa vietnieka Ērika Diča iesniegumi ar lūgumu atbrīvot viņus no amata saskaņā ar Darba likuma 114.pantu un izmaksāt atlaišanas pabalstu.

Darba likuma 114.pants nosaka, ka darbinieks un darba devējs var izbeigt darba tiesiskās attiecības, savstarpēji vienojoties, savukārt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 17.panta 14.daļa noteic, ka atlaišanas pabalstu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, var izmaksāt 70% apmērā no mēneša vidējās izpeļņas, sacīja pašvaldības pārstāvis.

Domes lēmums pieņemts, pamatojoties uz Ulmaņa iesniegumu par darba attiecību izbeigšanu ar šī gada 25.februāri, savstarpēji vienojoties un ar atlaišanas pabalstu iepriekš minētajā apmērā. Savukārt Dičs vēl ir atstādinātas amatpersonas statusā un par viņa atbrīvošanu vēl jāpieņem domes lēmums.

Sapožņikovs informēja, ka novada pašvaldības policijas priekšnieka pienākumus uz vakantā amata laiku uzdots pildīt policijas priekšnieka vietniecei Mirdzai Strelčai.

Jauna Ogres novada pašvaldības policijas vadība līdz jaunā novada izveidei netiks meklēta konkursa ceļā - tās darbu vadīs priekšnieka pienākumu izpildītājs, savukārt pēc Diča atbrīvošanas no amata tiks iecelts pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs, sacīja Sapožņikovs.

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības nolikumu pašvaldības policijas priekšnieku un vietniekus amatā ieceļ un no amata atbrīvo dome ar savu lēmumu.

Atgādinām, ka šī gada 11.janvārī kafejnīcā "Rush Cafe", Ogrē, pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības un noteiktos ierobežojumus, apmeklētājiem tika ļauts ieturēt maltītes uz vietas. Arī Ulmanis un viņa vietnieks Ēriks Dičs, ignorējot Covid-19 pandēmijas laikā noteiktos ierobežojumus, pusdienoja šajā kafejnīcā, abus pārkāpuma vietā pārsteidza TV3 raidījuma "Bez tabu" žurnālists un operators.

Ogres novada domes deputāti 21.janvāra sēdē nolēma Ulmani un viņa vietnieku Diču atstādināt no darba uz dienesta pārbaudes laiku, par atstādināšanas laiku neizmaksājot darba samaksu.

Kā vēstīts, par gadījumu, kad, neievērojot pandēmijas ierobežojumus, Ogres pašvaldības policijas vadība ieturēja maltīti vietējā kafejnīcā, Valsts policija (VP) soda naudās kopumā piemērojusi 2200 eiro.

Pašvaldības policijas priekšniekam Ulmanim un viņa vietniekam Dičam katram piemērots 50 eiro sods, kafejnīcas pārdevējai - 100 eiro sods, bet pašai kafejnīcai - 2000 eiro sods.

Saistītās ziņas

"Grauta pašvaldības reputācija" - nosoda Ogres policijas vadības pārkāpumus un melošanu 3
Pēc skandalozā sižeta, kā Ogres policijas vadība pati neievēro ierobežojumus, no amata atstādina policijas priekšnieku un vietnieku 3
Pati policijas vadība Ogrē ignorē Covid-19 ierobežojumus: pašvaldība vērtēs tās rīcību 3

Citi šobrīd lasa

Zinātnieki brīdina, ka Covid-19 imunitātes sertifikāti var būt bīstami 5
FOTO: Okupācijas muzejs pārvērties teju līdz nepazīšanai 6
"Man dreb rokas" - saimniecībā Ilūkstes novadā otrdienas rītā paviesojies brūnais lācis 4
Skatīt visus komentārus

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы