Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lidmašīna starptautiskajā lidostā "Rīga". (Foto: LETA)

Ieceļošanai Latvijā būs nepieciešams uzrādīt tikai viena veida negatīvu Covid-19 testu

Sabiedrība
20. janvārī 19:40 2021. gada 20. janvārī 19:40
  Jauns.lv / LETA
No nākamās pirmdienas, 25.janvāra, Latvijā varēs ieceļot, uzrādot tikai viena veida - polimeriāzes ķēdes reakcijas (PĶR) - negatīvu Covid-19 testu, informē Satiksmes ministrijā (SM).

Savukārt personām, kuras nesen - laika periodā līdz trim mēnešiem - izslimojušas Covid-19, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza.

SM norādīja, ka jaunās izmaiņas paredz valdībā 14.janvārī apstiprinātie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

SM pauda, ka PĶR tests tiek plaši izmantots visā pasaulē, jo tā ir starptautiski atzīta precīzākā metode, lai noteiktu Covid-19.

Jau ziņots, ka no 15.janvāra, lai ieceļotu Latvijā, ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām ieceļošanas brīdī.

Papildu drošības pasākumu mērķis ir pasargāt no vīrusa infekcijas ievešanas un mudināt iedzīvotājus pārvietoties tikai būtisku iemeslu, ģimenes apstākļu vai darba dēļ.

Apliecinājums par negatīvu testu vai ārsta zīme ir jāuzrāda pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana.

Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic, - bērniem līdz 11 gadu vecumam, personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu, diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ar augstu inficēšanās risku ir jāievēro desmit dienu pašizolācija, kā arī citas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās drošības norādes.

Satiksmes ministrija joprojām aicina atbildīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un rūpīgi iepazīties ar to valstu epidemioloģiskās drošības prasībām, caur vai uz kurām ceļotājam jādodas.

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 11
Zviedru basketboliste, kura pat bija spiesta mainīt uzvārdu, stāsta par šausmām Krievijā 9
Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 4
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"