Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bledas ezers Slovēnijā. (Foto: Pixabay.com)

8 Eiropas valstis, uz kurām pasažieru pārvadājumi no Latvijas ir aizliegti

Sabiedrība
2020. gada 21. decembrī 11:05 2020. gada 21. decembrī 11:05
  Jauns.lv / LETA
No šodienas regulārie pasažieru pārvadājumi nav atļauti uz Zviedriju, Lietuvu, Luksemburgu, Horvātiju, Sanmarīno, Slovēniju, Lielbritāniju un Andoru, liecina SPKC apkopotie dati.

Pasažieru pārvadājumu aizliegums uz Lielbritāniju sakarā ar jauna Covid-19 paveida atklāšanu noteikts pēc valdības lēmuma. Savukārt attiecībā uz pārējām valstīm šāds aizliegums noteikts, jo tur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir vairāk nekā 756,4 gadījumi.

Vidējais Covid-19 izplatības Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) nedēļas rādītājs patlaban ir 378,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tādējādi pasažieru pārvadājumu aizliegums noteikts uz valstīm, kur saslimstība ir divreiz augstāka nekā ES vidējais rādītājs.

Tāpat kopš sestdienas, 19.decembra, Latvijā pašizolācija ir jāievēro pēc atgriešanās no visām SPKC sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi.

Pašizolācija Latvijā joprojām jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Horvātiju, kurā ir visaugstākā saslimstība Eiropā jeb 1208,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Pašizolācija arī jāievēro, atgriežoties no Luksemburgas, Slovēnijas, Andoras, Lietuvas, Zviedrijas un Sanmarīno. Sabiedrības veselības apdraudējums šajās valstīs novērtēts kā ļoti augsts. Tur 14 dienu kumulatīvais rādītājs divkārt pārsniedz Eiropas vidējo, kas ir 378,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Tāpat pašizolācija jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur SPKC sarakstā esošajām valstīm - Šveici, Čehiju, Ungāriju, Norvēģiju, Igauniju, Kipru, Grieķiju, Nīderlandi, Lihtenšteinu, Beļģiju, Monako, Spāniju Franciju, Slovākiju, Poliju, Apvienoto Karalisti, Austriju, Itāliju, Portugāli, Maltu, Rumāniju, Bulgāriju, Īriju, Islandi, Somiju, Vāciju un Dāniju. Šajās valstīs Covid-19 izplatības 14 dienu kumulatīvais rādītājs ir zem 756,4 gadījumiem, tomēr sabiedrības veselības apdraudējums tur tiek novērtēts kā augsts.

Patlaban pašizolācijas slieksnis Latvijā ir noteikts 50 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Šis rādītājs ir zemāks vien Vatikānā un Islandē.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus ES un EEZ, pašizolācija nav jāievēro, ceļojot no Japānas, Dienvidkorejas, Ruandas, Austrālijas, Jaunzēlandes, Taizemes, Singapūras un Urugvajas. Šīs valstis ir to vidū, no kurām ir atļauts šķērsot ES ārējo robežu.

Citi šobrīd lasa

Ķermeņa valodas eksperte ievērojusi, ka prinča Viljama acis vectēva bērēs pauda ko ļoti būtisku
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 6
Vāc ziedojumus aktiera Rūdolfa Plēpja rehabilitācijai
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!