foto: LETA
LIZDA padomes sēdē iztaujās Šuplinsku un, iespējams, lems par ministres demisijas pieprasīšanu
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Tava izglītība
2020. gada 12. novembris, 08:24

LIZDA padomes sēdē iztaujās Šuplinsku un, iespējams, lems par ministres demisijas pieprasīšanu

Jauns.lv / LETA

Šodien plkst.12 notiks Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes attālinātā sēde "Zoom" platformā, kurā arodbiedrības biedri uzklausīs un iztaujās izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) par, viņuprāt, nekvalitatīvajām reformām izglītībā, kā arī, iespējams, lems par ministres demisijas pieprasīšanu.

Kā atklāja arodbiedrības pārstāvis Guntis Meisters, sēdē piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji. Meisters atzīmēja, ka LIZDA ir izvirzījusi ministrei vairākas prasības. Ja tās netiks pildītas, LIZDA varētu lemt par Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

Vienlaikus LIZDA padomes sēdes starplaikā plkst.15 "Zoom" platformā notiks preses konference, kurā LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga informēs par LIZDA padomes pieņemto lēmumu prasīt vai neprasīt ministres demisiju.

Meisters informēja, ka skaidrot "nekvalitatīvās reformas izglītībā" LIZDA padomes sēdē bija aicināti Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs un Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Dalību LIZDA padomes sēdē apstiprinājusi ministre un vēl vairāki IZM pārstāvji.

Citi aicinātie sanāksmē atteicās piedalīties, jo uzmanība šobrīd pievērsta nākamā gada budžeta veidošanai, pauda LIZDA pārstāvis.

Viņš atgādināja, ka LIZDA valdes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums "par sasteigtajām un nekvalitatīvajām reformām izglītībā" prasīt skaidrojumus vairākām amatpersonām un Jaunajai konservatīvajai partijai. Vienlaikus LIZDA izvirzījusi vairākas prasības izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai.

LIZDA uzskata, ka izglītības ministrei ir jāatvainojas nozarei par savu attieksmi, tāpat reformu īstenošanai jāparedz resursi, proti, kas, kad un par kādiem līdzekļiem būs pilnvērtīgai reformu īstenošanai. Tāpat arodbiedrības ieskatā būtiskās reformas jāīsteno apspriežoties ar sociālajiem un sadarbības partneriem, kā arī ar sociālo partneri jāsaskaņo izmaiņas izglītības un zinātnes nozarē, ja normatīvajos aktos tiek izdarīti grozījumi ar mērķi samazināt Covid-19 izplatību.

Tāpat LIZDA uzskata, ka nepieciešams kompensēt izdevumus par attālinātajām mācībām, kā arī noteiktos normatīvajos aktos veikt grozījumus, bet citos atsaukt iesniegtos grozījumus.