Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Lietuvā Covid-19 atklāta Rīgas lidostā ielidojušam Uzbekistānas pilsonim

Sabiedrība
2020. gada 10. jūlijā 12:45 2020. gada 10. jūlijā 12:45
  Jauns.lv / LETA
Viens no četriem aizvadītajā diennaktī Lietuvā jaunatklātajiem Covid-19 slimniekiem, kurš ir Uzbekistānas pilsonis, 2.jūlijā ieradies caur Rīgas lidostu, piektdien paziņojis Lietuvas Nacionālais sabiedrības veselības centrs (NVSC).

Inficēšanās Kauņā atklāta Uzbekistānas pilsonim, tālbraucējam šoferim, kas Rīgā ielidojis kopā ar 23 darbabiedriem, kuri tālāk uz Lietuvu vesti trijos autobusos caur Grenctāles robežpunktu.

Nākamajā dienā viņš sajuties slikti, 8.jūlijā viņam sācies drudzis un viņš no darba vietas nogādāts slimnīcā, ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi  NVSC Viļņas departamenta direktore Rolanda Liņģiene, piebilstot, ka šis cilvēks slimības simptomus nav atpazinis vai arī tos slēpis.

Pēc viņas teiktā, līdz šim noskaidroti aptuveni 50 cilvēki, kas bijuši saskarē ar šo slimnieku. Eksperti pašlaik noskaidro, vai šis gadījums nav saistīts ar tai pašā dienā caur Rīgu ielidojušu Lietuvas pilsoni, kas arī ieradies no Uzbekistānas un kam inficēšanās atklāta dienu iepriekš.

Jau ziņots, ka minēto Lietuvas pilsoni no Rīgas lidostas tālāk automašīnā caur Grenctāli uz Lietuvu vedis ģimenes loceklis. Četras dienas vēlāk viņam parādījušies pirmie simptomi un viņš labprātīgi pašizolējies, lai gan Uzbekistāna nav iekļauta bīstamo valstu sarakstā.

Jau ziņots, ka Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta kopumā 1861 cilvēkam.

1569 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

Pagājušajā diennaktī veiktas 3864 analīzes, bet pavisam Lietuvā veiktas 455 833 analīzes.

Ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 Lietuvā miruši 79 cilvēki , bet vēl 11 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Pagājušajā diennaktī slimība nav prasījusi jaunus upurus.

Citi šobrīd lasa

"Ja krist, tad no balta zirga!" Seksologs Šulcs par papardes zieda meklēšanas tradīciju
Latvijas novadu cīņas: "Deviņvīri" testē, kādu alu izvēlēties Jāņu galdam
Jāņu vainags no grīšļiem: māca māksliniece Baiba Rasa
Pievienot komentāru

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас 1

Полуобнаженная Екатерина Варнава приняла участие в смелой фотосессии