Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ja uz jūsu Rīdzinieka kartes vai e-talona ir izbalējusi vai noskrāpēta fotogrāfija, steidziet to atjaunot, jo pretējā gadījumā varat iekļūt nepatīkamā ķibelē. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

"Rīgas satiksmes” kontrolieru patvaļa: "Atņem e-talonu un izgrūž no autobusa” 24

Sabiedrība
7. jūlijā 03:48 2020. gada 7. jūlijā 03:48
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Nepatīkami brīži "Rīgas satiksmes” autobusā bija jāpiedzīvo rīdziniecei Tatjanai. Viņai kontrolieri atņēma "nopīkstināto” personalizēto e-talonu (Rīdzinieka karti), un sievieti pusmūžā ar smagām iepirkumu somām izsēdināja pusceļā. Tatjana ir sašutusi par kontrolieru rīcību, kuri viņu esot grūstījuši un draudējuši ar policiju.

Viņa savu bēdu stāstu atklāj "Facebook”: "Braucu mājās no tirgus ar divām smagām iepirkumu somām, kad man "uzbruka” kontrolieri, atņēma godīgi validēto e-talonu un mani izsēdināja no autobusa. Tās vienkārši ir šausmas! Bija mazliet izbalējusi fotogrāfija, Kad vēlējos izlasīt "varoņu” - kontrolieru - vārdus uz viņu darba apliecībām, viņi tās apgrieza otrādi un mani grūda ārā no autobusa. Īsta "jautrība”! Kad piedāvāju parādīt pasi, kura pierādītu, ka talona īpašniece tik tiešām esmu es, viņi man draudēja ar policiju. To pieturā redzēja visi.

+++

Kad zvanīju uz "Rīgas satiksmes” informatīvo tālruni, man pateica, ka kontrolieriem bija tādas tiesības – atņemt man e-talonu. Kad prasīju, ko man tagad darīt, man atbildēja, lai nopērku jaunu talonu un braucu tālāk, kur man vajag. Bet talonā vēl bija 49 darbadienu braucieni un deviņi brīvdienu braucieni. Bet, ja man tajā brīdī nebūtu naudas par ko nopirkt jaunu talonu? Kājām iet?

Mīļie draugi, esiet modri! Viņiem ir jauna izklaide, bet man laikam sirds apstāsies

"Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča Jauns.lv notikušo incidentu komentēja šādi: "Pati redzēja Tatjanas personalizēto e-talonu, uz tā nebija vien tikai nodilusi fotogrāfija, uz tā to vispār nevarēja redzēt. No vienas puses, šajā gadījumā kontrolierim ir tiesības aizturēt karti, bet, no otras puse,s netika ņemts vērā cilvēciskais faktors, viņi strikti pieturējās pie noteikumu burta. E-talonu aizturēja jauni, tikko darbu sākuši kontrolieri. Mēs ar saviem kontrolieriem pārrunāsim šo situāciju. Uz personalizētā e-talona ir jābūt redzamai cilvēka fotogrāfijai, jo tā konkrētai personai-rīdziniekam ļauj izmantot atlaides sabiedriskajā transportā. Ja fotogrāfija nodilst vai mainās cilvēka izskats, viņa pienākums ir atjaunot (mainīt) Rīdzinieka karti. Šajā gadījumā Klientu apkalpošanas centrā tas jādara arī Tatjanai, un viņai atjaunos tos braucienus, kas ir aizturētajā e-talonā”.

Te nu rīdziniekiem ir vērts palūkoties uz savām Rīdzinieku kartēm, vai uz tām nav izbalējusi fotogrāfija. Būtībā tā ir noturīga un nezaudē savu asumu pat pēc vairāku gadu nēsāšanas kabatas portfelī. Bet ja nu karti nācies aizmirst veļasmašīnā iesviestā krekla kabatā?

Parakstoties par Rīdzinieka kartes saņemšanu diez vai daudzi ir izlasījuši pašvaldības noteikumos nr. INA-NOT/2012/7 "Abonementa biļešu izmantošanas kārtība” 56.1 punktu, ka kontrolierim ir tiesības aizturēt biļeti, ja tās datu nesējs nesatur kontroles veikšanai nepieciešamo informāciju” un iepazinušies ar personalizētā e-talona lietošanas kārtību, kas nosaka, ka uz tā obligāti jābūt redzamiem klienta datiem – fotokartītei, vārdam, uzvārdam, personas kodam – un to aizliegts "locīt, spiest, lauzt, burzīt, mērcēt un veikt citas līdzīgas darbības, kas padara to lietošanai nederīgu”.

Citi šobrīd lasa

Anglijā atrisināta pazuduša lietuvieša mistērija: par mirušu uzskatītais viesstrādnieks rūpīgi slēpies
FOTO: viesi dodas vērot Dž.Dž.Džilindžera jaunāko iestudējumu "Petuški"
Mājdzemdību laikā mirusi jauna sieviete. Ārsts: "Kad vienreiz šis beigsies?"
Skatīt visus komentārus

Попа, как у Ким: «Живой Кен», ставший женщиной, показал фигуру в купальнике

Королевская семья неожиданно "поздравила" герцогиню Меган с 39-летием