Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministrs uzsver, ja būtu ieviesta pilna karantīna, mēneša laikā būtu iespēja "pārgrupēties" - iegūt un apkopot datus par inficētajām personām, kā arī apturēt tālāku vīrusa masveida nekontrolētu izplatīšanos. (Foto: LETA)

Iekšlietu ministrs rosinājis valstī uz mēnesi noteikt pilnu karantīnu 28

Politika
29. martā 23:45 2020. gada 29. martā 23:45
  Jauns.lv / LETA
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) svētdien Ministru kabineta sēdē rosinājis valstī uz mēnesi noteikt pilnu karantīnu, tomēr valdībā šāds ierosinājums atbalstu nav guvis.

Kā informēja ministra padomniece Beata Jonite, Ģirģens valdības ārkārtas sēdē izteica atsevišķu viedokli par nepieciešamību slēgt valsts iekšējās robežas ar Lietuvu un Igauniju, kā arī uz mēnesi valstī ieviest pilnu karantīnu ar konkrētiem pārvietošanās ierobežojumiem un zināmiem izņēmumiem pārtikas, medicīnas un drošības jomās.

"Fakts ir tāds, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) vairs nevar izsekot vairumu epidemoloģisko ķēžu un inficēšanās avotu. Diemžēl cilvēki neievēro pašdisciplīnu, klaji melo un maldina mediķus un dienestus. Arī brīvdienās redzētais skaidri parādīja cilvēku nihilistisko attieksmi attiecībā uz sociālo distancēšanos. Kā redzams, jau sāk saslimt arī medicīnas un dienestu darbinieki. Tā nav spēle. Mums ir jāiegūst laiks un epidemioloģiskās drošības nolūkā jāaptur cilvēku kustība," uzskata Ģirģens. 

Ministrs uzsver, ja būtu ieviesta pilna karantīna, mēneša laikā būtu iespēja "pārgrupēties" - iegūt un apkopot datus par inficētajām personām, kā arī apturēt tālāku vīrusa masveida nekontrolētu izplatīšanos.

Kamēr pasaules valstis pašizolējas un robežas ir slēgtas, ir tikai loģiski šo laiku izmantot lietderīgāk, gan pārgrupējot valsts ekonomiku, gan mērķtiecīgāk sniedzot veselības pakalpojumus, kā arī sociālās un ekonomiskās atbalsta programmas, skaidro ministrs.

"Jo ilgāk neieviesīsim pilnu karantīnu, jo vairāk pieaugs arī inficēto skaits. Attiecīgi pieaugs arī valsts izdevumi pandēmijas ierobežošanai. Nevēlos sagaidīt pirmos letālos iznākumus," norāda Ģirģens.

Viņš arī vērsa uzmanību, ka svētdien valdībā pieņemtais ierobežojums "2+2" atstāj zināmus robus, piemēram, dienesti nekādā veidā nevarēs liegt pa divām personām sapulcēties kādas personas privātīpašumā piknika rīkošanai, norāda Ģirģens. 

Ministrs uzskata, ka šajā laikā tikai pilna karantīna ar loģiskiem, pārdomātiem izņēmumiem var veicināt jēgpilnu sabiedrības veselības un valsts ekonomikas aizsardzību.

Vienlaikus, rodot neordinārus risinājumus jau esošo ierobežojumu kontrolei, iekšlietu ministrs kopā ar Valsts policiju (VP) ieviesīs policijas automašīnās brīdinājuma skaļruņus, tām pārvietojoties pa ielām. Paralēli notiek arī iestāžu sadarbība pie stingrāku drošības pasākumu izveides, ieskaitot bargākus naudas sodus pašizolācijas un karantīnas pārkāpējiem.

Kā ziņots, valdība svētdien nolēma, ka uz ārkārtējās situācijas laiku, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tāpat aizsardzības ministrs var lemt par Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei un VP, kā arī civilās aizsardzības sistēmai, izvērtējot iestādes izteiktā pieprasījuma ietekmi uz armijas tiešo uzdevumu izpildi.

Valdība arī nolēma, ka VP pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma varēs pieprasīt un elektronisko sakaru komersanti izsniegt informāciju par konkrētu personu telefona numuru un abonenta atrašanās vietu, ja attiecīgajai personai var būt noteikts inficētas personas vai kontaktpersonas statuss. Saņemtos datus nodos Slimību profilakses un kontroles centram, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegtās informācijas par pārvietošanos patiesumu.

Citi šobrīd lasa

Viņa nekaunas: publicē "pirms" un "pēc" fotogrāfijas; arī citas seko viņas piemēram 4
Kā pandēmijas laikā sadzīvot ar diagnozi – vēzis. Saruna ar onkologu Jāni Kāpostiņu
Fotogrāfam Garkalnē izdodas nofilmēt četrus mazus lapsēnus, kuri jestri spēlējas
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото