Visticamāk, būtiski cels sodus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu
foto: LETA
Administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidros apstākļus un tikai tad pieņems lēmumu.
Sabiedrība

Visticamāk, būtiski cels sodus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu

Jauns.lv / LETA

Valdība jau nākamajā nedēļā lems par bargākiem sodiem par ārkārtējā situācijā noteikto pulcēšanas ierobežojumu neievērošanu, šodien notikušajā preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Visticamāk, būtiski cels sodus par ārkārtējās situ...

Valdība šodien atbalstīja jaunus ierobežojumus koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanai, tostarp nosakot, ka turpmāk, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, ģimenes, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) jaunos ierobežojumus nodēvēja par "divi un divi", tā kā obligāts nosacījums iedzīvotājiem ir ievērot divu metru attālumu starp cilvēkiem.

Viņķele norādīja, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) strādā pie jauna sodu regulējuma, piedāvājot bargākus sodus.

Kariņš skaidroja, ka valdībā darbs visu laiku turpinās, solot jaunnedēļ attīstīt darbu divos virzienos. "Ja tagad pieņemam ierobežojumus pulcēšanai, tad jautājums ir par to, kā to uzraudzīt, un kādi var būt stingrāki sodi, jo vienmēr sabiedrībā ir viens otrs, kas nesaprot noteikumus. Pieņemsim diezgan lielus soda apmērus par noteikumu neievērošanu," brīdināja premjers. 

Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

Administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidros apstākļus un tikai tad pieņems lēmumu.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.