Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma. (Foto: LETA)

Par Nacionālā Kino centra vadīšanu Rietuma pērn algā saņēmusi nepilnus 25 000 eiro 1

Kultūra
29. martā 17:15 2020. gada 29. martā 17:15
  Jauns.lv / LETA
Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma pērn algā saņēmusi 24 501 eiro, kas ir par gandrīz 400 eiro mazāk nekā 2018.gadā, liecina Valsts ieņēmuma dienesta publicētā amatpersonas deklarācija.

Pirms diviem gadiem Rietuma kā Nacionālā Kino centra vadītāja algā saņēma 24 890 eiro, kā lektore Rīgas Stradiņa universitātē - 13 220 eiro, savukārt kā pētniece Latvijas Kultūras akadēmijā - 3895 eiro.

Strādājot Rīgas Stradiņa universitātē par docenti, Rietuma pērn algā saņēma 15 272 eiro, bet strādājot par pētnieci Latvijas Kultūras akadēmijā viņa saņēma 3583 eiro.

Rietuma saņēmusi arī honorārus no tādiem uzņēmumiem kā "Rīgas nami", "Izdevniecība Dienas Mediji", "Kultūras projektu aģentūra "Indie"", "Dienas grāmata", "Vidzemes koncertzāle", kā arī no citām iestādēm. Kopējā honorāros saņemtā summa sasniedz nepilnus 8000 eiro.

Deklarācijā kā citi ienākumi norādīti līdzekļi 1227 eiro apmērā, kas saņemti no "Jaunā Rīgas teātra", Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas pilsētas pašvaldības. Tāpat pagājušajā gadā viņa veikusi pārdošanas darījumu par 12 300 eiro.

Rietumai kopīpašumā pieder dzīvoklis, zeme un ēkas Rīgā, bet paši pieder zeme Vērgales pagastā, kā arī zeme un ēkas Rojas novadā. Tāpat Nacionālā Kino centra vadītājai ir 2007.gada vieglā automašīna "Nissan X-Trail". Viņa deklarējusi arī uzkrājumus 9800 eiro apmērā "Swedbank".

Pērn Rietuma bijusi valdes locekle nodibinājumā "Kinoskola", "Normunda Naumaņa biedrībā" un biedrībā "Miera 91".

Citi šobrīd lasa

Nerekomendē atjaunot aviosatiksmi ar sešām Eiropas valstīm
Saeima ir viens no pirmajiem parlamentiem pasaulē, kas ir gatavs strādāt attālinātā režīmā; rosās diskusijas 8
"Politiķiem ir tā, ka tu pat raudāt nedrīksti." Viņķele atklāti stāsta par ārkārtējās situācijas laiku 4
Pievienot komentāru

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном

Галкин нестандартно поздравил падчерицу Кристину Орбакайте с днем рождения