Ar Covid-19 inficējies "Pasažieru vilciena" biroja darbinieks – simptomi parādījušies darbā
foto: LETA
Dīzeļvilciens Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā
Sabiedrība

Ar Covid-19 inficējies "Pasažieru vilciena" biroja darbinieks - simptomi parādījušies darbā

Edvīns Rakickis

Jauns.lv

Šorīt Jauns.lv no kāda avota saņēma nepārbaudītu informāciju saistībā ar iespējamu Covid-19 saslimšanas gadījumu pasažieru pārvadātāja AS "Pasažieru vilciens" darbinieku lokā. Uzņēmums to drīz vien apstiprināja, sīkāk komentējot gadījumu.

Ar Covid-19 inficējies "Pasažieru vilciena" biroja...

Kā Jauns.lv atklāja avots, kurš vēlējās palikt anonīms, uzņēmumā "Pasažieru Vilciens" esot apstiprināts Covid-19 saslimšanas gadījums vienai personai, kas atgriezusies no riska valsts.

Saskaņā ar informācijas avotu konkrētā persona esot apmeklējusi savu darbavietu (ofiss, nevis vilciens) vairākas dienas pēc kārtas, turklāt ieradusies darbavietā, neskatoties uz paaugstinātu ķermeņa temperatūru.

Šai personai esot bijusi saskarsme ar dokumentiem, kuri pēcāk nonākuši apritē starp citiem biroja darbiniekiem un vilcienu konduktoriem.

Informācijas avots arī apgalvoja, ka daudziem kam bijusi saskarsme, ir noteikts darbs no mājām, ja tāds ir iespējams, vai piespiedu dīkstāve.

Pārvadātājs apstiprina darbinieka saslimšanu, kliedē bažas

Jauns.lv nekavējoties sazinājās ar AS "Pasažieru vilciens", lai pārbaudītu saņemto informāciju. Publicējam uzņēmuma sabiedrisko attiecību daļas vadītājas atbildes uz jautājumiem:

Vai ir taisnība, ka uzņēmuma "Pasažieru vilciens" darbiniekam ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19? Vai šī persona nesen atgriezās no riska valsts?

Diemžēl koronavīruss mūsu uzņēmumu ir skāris arī tiešā veidā – vienam no “Pasažieru vilciena” administrācijas darbiniekiem ir izrādījušās pozitīvas Covid-19 analīzes. Šis darbinieks bija apmeklējis valsti, kura gan apmeklējuma brīdī, gan pēc atgriešanās no tās vēl nebija iekļauta vīrusa skarto valstu sarakstā.

Vai ir taisnība, ka šī persona paguva apmeklēt darbavietu? Vai uzņēmums var apstiprināt, ka šī persona ieradās darbā, neskatoties uz paaugstinātu ķermeņa temperatūru?

Darbinieks neieradās darbā ar slimības simptomiem, tie viņam parādījās, atrodoties darbā. Nekavējoties pēc slimības simptomu parādīšanās darbinieks tika izolēts no citiem kolēģiem un nogādāts mājās, tika informēta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Jāatzīmē, ka šis kolēģis nebija nodarbināts klientu apkalpošanā, viņš darba pienākumu ietvaros bija kontaktējies vienīgi ar citiem administrācijā strādājošajiem.

Papildus tam vēlamies atzīmēt, ka kolēģim slimības simptomi parādījās darba nedēļas pēdējā dienā, līdz ar to citiem darbiniekiem nebija ilgstošas saskarsmes ar iespējami inficētām darba virsmām vai dokumentiem. Tāpat tas deva iespēju apzināt visus, kas bija kontaktējušies ar šo darbinieku, un nodrošināt, ka šie kolēģi pēc brīvdienām neatgriežas darbā un paliek mājās karantīnā.

Vai ir taisnība, ka šīs personas dokumenti nonāca apritē starp citiem strādājošajiem? Vai tiem, kuriem bijusi saskarsme, ir noteikts darbs no mājām? Ja iepriekš minētais ir taisnība, kā “Pasažieru Vilciens” gādā par darbinieku un sabiedrības drošību šādos apstākļos?

Saskaņā ar epidemiologu ieteikumiem tūlīt pēc informācijas saņemšanas par Covid-19 analīžu rezultātiem tika apzināti visi tie kolēģi, kuri bijuši kontaktā ar saslimušo darbinieku vairāk nekā 15 minūtes. Šobrīd pilnīgi visi šie darbinieki atrodas mājas karantīnā, un viņi darba pienākumus veic attālināti.  Darbinieki, kuri bijuši saskarsmē ar saslimušo, atrodoties karantīnā, rūpīgi seko savam veselības stāvoklim, un šobrīd nevienam no viņiem nav slimības simptomu.

Vēl pirms valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis – jau šī gada 6. martā uzņēmumā “Pasažieru vilciens” ar rīkojumu tika apstiprināts plāns risku mazināšanai epidemioloģisko vīrusu sezonas laikā un rīcībai epidēmijas laikā. Saskaņā ar šo dokumentu tika uzsākti dažāda veida preventīvie pasākumi koronavīrusa izplatības ierobežošanai. Piemēram, pastiprināti tiek veikta telpu un virsmu dezinfekcija vilcienos, vagoni tiek regulāri vēdināti, darbinieki tiek nodrošināti ar roku dezinfekcijas līdzekļiem, esam aicinājuši pasažierus iegādāties vilciena biļeti elektroniski, kā arī no šodienas visos vilcienos ir iespēja iegādāties biļeti ar norēķinu karti, izmantojot bezkontakta funkcionalitāti. Tāpat uzņēmums ir informējis visus savus darbiniekus par rīcību dažādās ar koronavīrusa uzliesmojumu saistītās situācijās – gan par slimības COVID-19 simptomiem, gan nepieciešamību atbildīgi reaģēt uz tiem, vēršoties pie ārsta, gan par dažādiem preventīviem veselības aizsardzības un higiēnas pasākumiem.

Darbiniekiem, kuri apkalpo klientus, tiek mērīta ķermeņa temperatūra pirms došanās reisā un pēc atgriešanās no tā. Ja tiek konstatēta kāda slimības pazīme, darbinieks netiek pielaists pie darba pienākumu veikšanas. Darbinieki zina, ka viņu pienākums ir nekavējoties informēt tiešo vadītāju par jebkādām izmaiņām veselības stāvoklī.  

Lai arī esam uzņēmums ar vairāk nekā 1000 darbiniekiem, arī šajā situācijā esam spējuši operatīvi reaģēt un pēc iespējas esam nodrošinājuši attālināta darba iespēju tiem kolēģiem, kuru darba specifika to atļauj. Sapulces tiek organizētas telefoniski konferences režīmā, arī dokumentu aprite mūsu uzņēmumā galvenokārt notiek elektroniski.

Aktuāla informācija par Covid-19 Latvijā:

Pēdējā diennaktī Latvijā konstatēts lielākais jaunu Covid-19 gadījumu skaits un atklāti 15 saslimušie, tādējādi kopējais atklāto inficēto skaits audzis par teju trešdaļu un kopumā valstī fiksēti 49 ar Covid-19 saslimušie, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Pēdējā diennaktī Latvijā uz Covid-19 izmeklēts 391 cilvēks, bet līdz šim kopumā analīzes veiktas 1538 pacientiem.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tukšās Rīgas ielas 17. martā

2020. gada 17. martā Rīgas ielās manāms neierasts miers. CIlvēku uz ielām praktiski nav, bet ik uz soļa paveras uzraksti, ...

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17.martam jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu "latvija.lv". Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.