Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz apgleznošanas darbnīcu "Zilā klasika"

Runā Rīga
2. martā 10:55 2020. gada 2. martā 10:55
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Rīgas Porcelāna muzejs martā aicina uz porcelāna apgleznošanu ar kobaltu zemglazūras tehnikā. Darbnīcas vadīs Rīgas Porcelāna muzeja muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Darbnīca "Zilā klasika" pieejama katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Porcelāna dekorēšana ar kobalta metāla oksīdiem piedāvā bagātu zilo toņu paleti - no maigiem zili-zaļiem toņiem līdz dziļai intensīvai zili-melnai sedzošai krāsai, turklāt kobalts iztur augstas apdedzināšanas temperatūras.

Līdz ar to kobalts ir ļoti populārs porcelāna dekorēšanas tonis – tas atrodams gandrīz visos porcelāna mākslas darbos, kas izpildīti zemglazūras dekorēšanas tehnikā. Bagāti ornamentāli raksti, klājums vai lakonisks apvilkums - kobalts vienmēr padarīs porcelāna izstrādājumu greznu un elegantu. Tāpēc kobalts kļuvis par klasisku vērtību porcelāna dekorēšanas bagātajās tradīcijās.

Darbnīcas apmeklētājiem tiks dota iespēja iepazīties ar šo noslēpumaino, unikālo krāsu un apgleznot biskvitētu (neglazētu) porcelāna šķīvīti - pialu. Kad gleznojums būs pabeigts, piala tiks pārklāta ar caurspīdīgu glazūru un apdedzināta.

Dalības maksa darbnīcā EUR 8.00. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 67012944, 28331971 vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas. Piesakot dalību, lūdzu ņemt vērā, ka piedāvājums ir ierobežotā daudzumā.

Foto: Publicitātes

Citi šobrīd lasa

Sieva jūtas nodota: vīrs 30 gadus noslēpumā turējis neķītru aizraušanos 2
Nerekomendē atjaunot aviosatiksmi ar sešām Eiropas valstīm
"Politiķiem ir tā, ka tu pat raudāt nedrīksti." Viņķele atklāti stāsta par ārkārtējās situācijas laiku 5
Pievienot komentāru

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном

Галкин нестандартно поздравил падчерицу Кристину Орбакайте с днем рождения