Polija vēlas, lai ES bloķē "Nord Stream 2" būvniecību Baltijas jūrā
Krievija būvē jaunus gāzesvadus, lai, eksportējot tās gāzi uz Eiropas valstīm, nebūtu nepieciešams tranzīts caur Ukrainu.

Polija vēlas, lai ES bloķē "Nord Stream 2" būvniecību Baltijas jūrā

Jauns.lv

Polija ir paziņojusi, ka vēlas, lai Eiropas Savienība (ES) aizliegtu gāzes vada "Nord Stream 2" būvniecību Baltijas jūrā, norādot, ka šis cauruļvads graus bloka stratēģiskās intereses un pārkāps konkurences noteikumus.

Polija vēlas, lai ES bloķē "Nord Stream 2" būvniec...

Plāni būvēt "Nord Stream 2" "sniedzas tālāk par enerģētikas jautājumiem, jo Eiropas mūsu reģionā gāzes tirdzniecībai ir stratēģiskas sekas", topošā Polijas Eiropas lietu ministra Konrāda Šimaņska ceturtdien teikto citēja Polijas ziņu aģentūra PAP.

No jaunā gāzes vada iegūtā nauda var nonākt Krievijas budžetā un tikt iztērēta bruņojumam, viņš brīdināja.

Šimaņskis arī vērsa uzmanību, ka Krievijas monopols gāzes piegādēm ES var pārkāpt bloka konkurences noteikumus.

"Mēs sagaidām, ka Eiropas Komisija izpildīs savas saistības attiecībā uz šo jautājumu," teica topošais ministrs.

Jau vēstīts, ka Krievijas valsts dabasgāzes uzņēmums "Gazprom" vienojies ar vairākām Rietumeiropas kompānijām par "Nord Stream" otra gāzes vada izbūvi Baltijas jūrā - 4.septembrī Krievijas pilsētā Vladivostokā tika parakstīts gāzesvada "Nord  Stream" 3. un 4.kārtas projekta kompānijas "New European Pipeline" akcionāru līgums.

Šo līgumu Austrumu ekonomikas foruma laikā parakstīja Krievijas dabasgāzes uzņēmums "Gazprom", Vācijas kompānijas "E.ON" un "Wintershall", Austrijas firma OMV, Nīderlandes un Lielbritānijas kompānija "Shell" un Francijas uzņēmums "Engie".

"Gazprom" jaunajā uzņēmumā piederēs 51% akciju, "Engie" - 9%, bet pārējiem dalībniekiem - katram pa 10% akciju.

Tāpat kā "Nord Stream" 1. un   2.kārta, arī tā 3. un 4.kārta pa Baltijas jūras gultni savienos Krieviju un Vāciju. 3. un 4.kārtas jauda būs 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā - tikpat, cik 1. un  2.kārtas jauda.

Krievija būvē jaunus gāzesvadus, lai, eksportējot tās gāzi uz Eiropas valstīm, nebūtu nepieciešams tranzīts caur Ukrainu.

BNS / Foto: AFP/LETA