Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
99 gadu vecumā mirusi kamaniņbraucēju Šicu slavenā vecmāmiņa, audēja Lilija Šica
Lilijas kundze Rīgas lidostā 2014.gadā, mājās sagaidot savus mazdēlus olimpiešus. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

99 gadu vecumā mirusi kamaniņbraucēju Šicu slavenā vecmāmiņa, audēja Lilija Šica

Sabiedrība
19. janvārī 16:58 2020. gada 19. janvārī 16:58
  Marta Mengiša | Jauns.lv
19. janvārī pārstājusi pukstēt olimpisko kamaniņbraucēju brāļu Jura un Andra Šicu vecmāmiņas, tautas daiļamata meistares Lilijas Šicas sirds. 100. jubileju, kas būtu gaidāma šā gada septembrī, allaž dzīvespriecīgā un mundrā Lilija diemžēl nepiedzīvoja.

Lilijas kundze auda līdz pat sava mūža beigām. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

“Dārgie draugi! Man un ģimenei sēru diena. Šonakt simtajā dzīves gadā uz mūžu aizmiga Olimpiskā vecmāmiņa - mana mīļā mammīte Lilija Šica. Atvadīsimies trešdien,” sociālajā vietnē "Facebook" par kuplās dzimtas skumjām pavēstījis Lilijas dēls, ārsts, bijušais  Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics (69).

Ar dēlu Mārtiņu Šicu pirms 5 gadiem. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Latviešu tautas daiļamata meistares Lilijas Šicas mundrums, darbaspars un domu skaidrība bija tas, ko apbrīnoja daudzi. Viņa auda pat 99 gadu vecumā, bija Latvijā vecākā aktīvā audēja, viena no Krimuldas tautas aušanas studijas dibinātājām un ilggadējām vadītājām.

Lilija Rīgas lidostā 2014.gadā, mājās sagaidot savus mazdēlus olimpiešus. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Lilija Šica allaž bijusi savu mazdēlu kamaniņbraucēju Andra un Jura Šicu sportisko gaitu kaismīga līdzjutēja un atbalstītāja, un tādējādi izpelnījās, ka tiek godāta par "Olimpisko vecmāmiņu". Uz Olimpiskajām spēlēm kā talismanu Lilija mazdēliem līdzi deva maizes garoziņas un ar mīlestību pašas austās segas. Ik reizi par izcīnītām medaļām visa Latvijas sveica ne tikai brāļus Šicus, bet arī viņu brīnišķīgo omīti Liliju.

2019.gadā mazmeitas Lotes kāzās. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Skaisti, ka arī dienā, kad kvēlākā atbalstītāja devās mūžībā, mazdēli Latvijai nopelnīja medaļu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, kas vienlaikus bija Eiropas čempionāts: Andris un Juris Šici komandu stafetē ar Ullu Zirni, Kristeru Aparjodu izcīnīja trešo pozīciju.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Lukašenko nežēlastībā krita Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Markovičs? 2
Vīlies ēdājs parāda, cik knapi un nepievilcīgi izskatās 23 mārciņu vērta maltīte Gordona Remzija restorānā 2
Māte izrauj no bērnu nolaupītāja mašīnas savu dēlu; policija atsakās uzsākt kriminālprocesu 7

СМИ: Джордж и Амаль Клуни расстались после 6 лет брака

Адвокат сообщила о тяжелом состоянии Бориса Моисеева