Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

No amata gāzti abi Rīgas vicemēri Vladova un Kleins 13

Politika
16. janvārī 17:56 2020. gada 16. janvārī 17:56 | Papildināts, 16. janvārī 18:08
  Jauns.lv / LETA
Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S) šodien ārkārtas sēdē zaudēja savu amatu, par viņas gāšanu balsojot arī vairākiem valdošajā koalīcijā esošās "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputātiem. Mirkli vēlāk tāds pats liktenis sekoja arī Druvim Kleinam.

Par Vladovas atstādināšanu nobalsoja 31 opozīcijas partiju pārstāvis - deputāti no "Vienotības", "Latvijas attīstībai", Jaunās konservatīvās partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas.

Tāpat par Vladovas atstādināšanu balsoja daļa GKR deputātu, kuriem bijis "brīvais balsojums", jo "Saskaņa" neatsauca savus parakstus par mēra Oļega Burova (GKR) noņemšanu no amata. No GKR pret Vladovu nobalsoja Burovs, Ainārs Baštiks, Mihails Gavrilovs un nesen no "Saskaņas" uz GKR pārgājusī Baiba Rozentāle.

"Pret" balsoja partija "Saskaņa", deputātu bloks "Rīgai" un pāris GKR deputāti, kopumā savācot 21 balsis. Vēl pieci GKR deputāti balsojumā atturējās.

Savukārt par Kleina atstādināšanu nobalsoja 30 domnieki - deputāti no "Vienotības", "Latvijas attīstībai", Jaunās konservatīvās partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas. Arī pret Kleinu nobalsoja vairāki GKR deputāti.

"Pret" Kliena noņemšanu no amata balsoja partija "Saskaņa", deputātu bloks "Rīgai" un daļa no GKR, kopumā savācot 19 balsis. Šajā balsojumā atturējās seši deputāti.

Jau ziņots, ka sēde tika sasaukta pēc opozīcijas pārstāvju ierosinājuma. Kā aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis, paraksti par Vladovas atstādināšanu opozīcijai bija sagatavoti vēl tad, kad koalīcijas stabilitāte šķobījās iepriekšējā reizē, bet "eļļu ugunij pielējis" jaunais koalīcijas nesaskaņu vilnis.

"Mēs redzam "Saskaņas" un bloka "Rīgai" darbības, Nila Ušakova (S) paziņojumus, un ir skaidrs, ka viņiem iekšienē viss brūk. Opozīcija uzskata, ka arī vicemēriem savi krēsli ir jāzaudē," sacīja Locis.

Aizvadītajā nedēļā partijas "Saskaņa" un deputātu bloka "Rīgai" politiķi paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Rīgas mēra Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties. Partneri iesnieguši parakstus par Burova atstādināšanu. 

GKR savukārt uzsvērusi, ka neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja nomaiņu, bet gan aicinās partnerus atkārtoti sēsties pie sarunu galda un mēģināt domstarpības atrisināt.

Citi šobrīd lasa

"Mēs nomirsim, pirms koronavīruss mūs sasniegs" - Indijā Covid-19 krīze pārtapusi humānā traģēdijā 2
Covid-19 izslimojušie: "Bailes no nāves bija fiziskas. Ko tādu neaizmirst"
"Dzimtsarakstu nodaļā bija šokā," - jaunā sieva Kristiāna stāsta par kāzām aizsargtērpos
Tēmas: Rīgas dome
Skatīt visus komentārus

«Я уже переболела коронавирусом»: Собчак сделала неожиданное заявление

Самая красивая женщина в мире похвасталась сексуальной фигурой в дерзком бикини