Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liepājas Simfoniskais orķestris februārī dosies koncertturnejā
Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un Apvienotais Kurzemes koris uzstājas koncertzāles "Lielais Dzintars" atklāšanas koncertā. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

Liepājas Simfoniskais orķestris februārī dosies koncertturnejā

Kultūra
13. janvārī 21:48 2020. gada 13. janvārī 21:48
  Jauns.lv / LETA
Februārī Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) diriģenta Gunta Kuzmas vadībā dosies koncertturnejā, ar īpašu koncertprogrammu uzstājoties vairākās Latvijas pilsētās, kā arī kaimiņvalsts pilsētā Klaipēdā, informēja LSO sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

LSO mazajam sastāvam koncertturnejā pievienosies arī Latvijā labi zināmi džezmeņi - saksofonists Gints Pabērzs, kontrabasists Edvīns Ozols un sitaminstrumentālists Artis Orubs.

Edija Sotera albumā "Focus" iekļautās septiņas kompozīcijas, ko šajā koncertprogrammā kopā ar LSO stīgu sastāvu atskaņos džeza trio, ir septiņu dažādu noskaņu gleznas. Tā ir akadēmiskā un džeza žanru sintēze, kur šīs atšķirīgās pasaules papildina viena otru: džezs iegūst dziļāku mākslinieciskumu, savukārt akadēmiskais žanrs - dzīvu, enerģiski piesātinātu emocionalitāti, programmu raksturoja Vēvere.

Programmā skanēs arī austriešu mūzikas ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi - itāliski graciozais "Divertisments Fa mažorā" un savulaik imperatora Jozefa II galma vajadzībām rakstītās "Piecas kontrdejas", kā arī slavenā norvēģu komponista Edvarda Grīga svīta "No Holberga laikiem", kur bez spirgtā enerģiskuma piestrāvotās prelūdijas, un melanholiskās ārijas, iekļautas arī 18.gadsimta dejas - rāmā, dziedošā sarabanda, svinīgā gavote, un noslēgumā jautrais, enerģiskais rigodons, piebilda Vēvere.

Koncerti notiks 5.februārī Klaipēdā, 8.februārī - Talsos, 15.februārī - Dobeles jaunajā koncertzālē "Zinta", 22.februārī - Tukumā un 27.februārī - Priekulē.

Citi šobrīd lasa

Anglijā pašnāvību izdara televīzijas šova dalībniece un 13 bērnu māte 4
Kristaps Valters saderinājies ar savu mīļoto Lāsmu 1
Baltijas jūrā uz sēkļa uzskrējis prāmis ar 280 cilvēkiem
Pievienot komentāru

"Отхватил себе Жар-птицу": Пугачева в модном прикиде пококетничала с Галкиным

"Человек же уже умер": мать погибшего в ДТП Сергея Захарова простила Михаила Ефремова