Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Nacionāļi iestāsies arī par zemāka līmeņa vēlētām struktūrām jaunajās pašvaldībās 15

Politika
2019. gada 14. decembrī 13:09 2019. gada 14. decembrī 13:09
  Jauns.lv / LETA
Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) kontekstā nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ļoti principiāli iestāsies arī par tā dēvētā "nulles līmeņa" jeb zemāka līmeņa vēlētu struktūru izveidošanu, šodien nacionālās apvienības kongresā sacīja partijas vadītājs Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) veikusi nozīmīgu ieguldījumu latviešu valodas lomas aizsargāšanā, kā arī kultūras un demogrāfijas jomās, šodien VL-TB/LNNK kongresā sacīja tās priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Dzintars vērsa uzmanība, ka tuvākajos gados notiks vairākas vēlēšanas, kas nav veselīgākais laiks partijām, jo ir jāiegulda enerģija cīņai par varu, kas var atņemt enerģiju strādāšanai valsts labā. Reizē nacionālā apvienība priekšvēlēšanu laikā var stāvēt pāri priekšvēlēšanu cīņām, uzmanību veltot savai misijai un mērķiem, apgalvoja politiķis. 

Šādu pieeju ļauj īstenot tas, ka VL-TB/LNNK savās pārraudzības jomās - kultūrā, zemkopībā un daļēji demogrāfijā - varot lepoties ar labu izaugsmi un ka no nozares pārstāvjiem esot saņemta labvēlība, atzinība un atbalsta, pauda nacionālās apvienības līderis. Viņš arī norādīja, ka nacionālā apvienība ir otra populārākā partija valstī.

VL-TB/LNNK galvenais virsmērķis ir latviskas Latvijas valsts un latviešu nācijas pastāvēšana cauri laikiem. Atšķirībā no vairākām partijām, kurām šie varētu būt vieni no vairākiem mērķiem, nacionālajai apvienībai tie ir pamatu pamats, akcentēja politiķis.

Dzintars norādīja, ka, lai šo mērķi sasniegtu, nepieciešamas kuplākas ģimenes, lai Latvijai lojāli cilvēki paliktu dzīvot Latvijā, ārējā un iekšējā drošība, labvēlīgs starptautiskais stāvoklis un lai cilvēki justos laimīgi.

Viņš norādīja, ka demogrāfija kā svarīga prioritāte budžeta sarunās ir "mūsu artava" šī mērķa sasniegšanai. Lai gan kopējie rādītāji nav apmierinoši, taču Latvijā dzimstības pieaugums ir straujākais Eiropas Savienībā, un tas sakrīt ar laiku, kad šī jautājuma atbalstīšanai no valsts puses pievērsās nacionālā apvienība, izteicās VL-TB/LNNK līderis.

Politiķis kā vienu no panākumiem kultūras jomā minēja proporcionāli lielāko atalgojumu pieaugumu kultūras darbiniekiem kopš neatkarības atjaunošanos, kā arī vērsa uzmanību, ka VL-TB/LNNK ir nobloķējusi jebkurus mēģinājumus apdraudēt latviešu valodas lomu.

Politiķis norādīja, ka aktuāls ir jautājums, kā plānotā ATR saskan ar mērķi panākt, ka cilvēki paliek dzīvot Latvijā. VL-TB/LNNK biedri, tajā skaitā pašvaldību amatpersonu un nodaļu vadītāji sniedz ļoti dažādas atbildes, sacīja Dzintars.

"Kopumā partija atbalsta lielāku novadu veidošanu, bet velns slēpjas detaļās, un ir ļoti būtiski, kā to izdarīt," pauda VL-TB/LNNK priekšsēdētājs, norādot uz atbalstu arī "nulles līmeņa" ieviešanai pašvaldībās.

Kā kongresā cita starpā skaidroja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), "nulles līmenī" būs ievēlēti pilsoņi, kuri brīvprātīgi strādās pie tādiem vietējās apkaimes jautājumiem kā tā, kur nepieciešams padziļināt grāvi un kur vajadzīgs ieviest apgaismojumu.

Politiķis šo nostāju skaidroja ar iepriekšējo pieredzi, ka pēc iepriekšējās ATR daudzi pārmeta, ka lemšana attālinājās no cilvēkiem, daudzi ciemati un mazpilsētas tika aizmirstas un, apstājoties saimnieciskajai un sociālajai dzīvei, daudzi iedzīvotāji atstāja savas dzimtās vietas. Ja būs iespēja vienoties ar citām partijām, tad "nulltā" līmeņa pašvaldību vēlēšanas varētu kļūt par pirmajām internetā notiekošajām vēlēšanām Latvijā, sacīja Dombrava.

Parlamentārietis norādīja, ka svarīgākais ir, kādas būs cilvēku dzīves pēc ATR īstenošanas, kas arī uzliek pienākumu nonākt pie iespējami labākā rezultāta. Nacionālā apvienība vēlas pārskatīt reģionālās nozīmes centrus, to definēšana no jauna dos impulsu attīstībai vairākās Latvijas vietās, pauda deputāts.

Tāpat viņš norādīja, ka VL-TB/LNNK bijuši priekšlikumi mainīt terminoloģiju, novadus pārdēvējot par apriņķiem, reģionus par apgabaliem, tādējādi vārdu "novads" atgriežot atpakaļ Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Kultūrvēsturiskajiem novadiem vai kultūrvēsturiskajām teritorijām, piemēram, suitu, lībiešu vai malēniešu teritorijām būtu jānodrošina aizsardzība likumā, uzskata politiķis.

Dzintars savā runā arī norādīja, ka daudzi savulaik kritizēja nacionālo apvienību, kad tā cīnījās par valsts finansējumu filmai "Dvēseļu putenis". "Tagad, kad filma pārspējusi visus rekordus un saviļņojusi vairāk nekā 100 000 skatītāju sirdis, vairs neviens neuzdrīkstas apstrīdēt - tas bija nepieciešams," uzsvēra VL-TB/LNNK līderis.

Politiķis pauda, ka filma ir spēcīgs atgādinājums tam, kāda cena ir maksāta par latviešu tautas pašnoteikšanos un latviskas Latvijas ideālu.

Nacionālās apvienības vadītājs akcentēja, ka iekšpolitikā nedrīkst radīt starptautiskajai sabiedrībai šaubas, ka Latvijas izvēle ir stratēģiska sadarbība ar Rietumiem un ASV. "Jebkādam sentimentam pēc pretējā virziena Latvijas politikā nav vietas," akcentēja politiķis, norādot, ka šī iemesla dēļ "Saskaņa" arī turpmāk "paturama" ārpus valdības.

Nacionālās apvienības kongresā paredzētas priekšsēdētāja un pārējās valdes vēlēšanas. Paredzama liela konkurence partijas valdes vēlēšanās, bet uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidē tikai Dzintars.

Citi šobrīd lasa

Anglijā atrisināta pazuduša lietuvieša mistērija: par mirušu uzskatītais viesstrādnieks rūpīgi slēpies
Iebraucot pretējā braukšanas joslā, bojā gājis "Volkswagen Passat Variant" vadītājs
Uz vientuļas salas Klusajā okeānā atrasti trīs bezvēsts pazuduši jūrnieki 3
Skatīt visus komentārus

СМИ: Павел Прилучный больше года изменял жене с двумя актрисами

«Почему королева поздравляет ее публично?»: британцев возмутило обращение Елизаветы II к Меган