Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Latvijā rehabilitēs no Krievijas aresta atbrīvotos ukraiņu politieslodzītos un nelikumīgi aizturētos jūrniekus 14

Sabiedrība
2019. gada 18. novembrī 12:16 2019. gada 18. novembrī 12:16
  Jauns.lv / LETA
Latvijā rehabilitāciju saņems Krievijā arestu piedzīvojušie ukraiņu politieslodzītie un Kerčas jūras šaurumā nelikumīgi aizturētie jūrnieki.

Ārlietu ministrija otrdien, 19.novembrī, lūgs valdībai lemt par 34 186 eiro piešķiršanu šim mērķim.

Kā atgādināja ministrijā, šogad 7.septembrī Krievija atbrīvoja 11 Ukrainas politieslodzītos, tai skaitā, 2014.gadā Krimas pussalā arestēto režisoru Oļehu Sencovu, kā arī 24 Kerčas jūras šaurumā nelikumīgi aizturētos Ukrainas jūrniekus.

No apcietinājuma Krievijā mājās atgriežas 24 Kerčas jūras šaurumā nelikumīgi aizturētie ukraiņu jūrnieki. (Foto: EPA/Scanpix)

ĀM norādīja, ka minēto personu aresta laikā Krievijā tika saņemta informācija par to fizisku ietekmēšanu un nestabilo veselības stāvokli. Pēc politieslodzīto un jūrnieku atbrīvošanas Ukrainas puse ir secinājusi, ka virknei minēto personu ir dažādas pakāpes veselības problēmas, informēja ministrijā.

Ņemot vērā Latvijas iepriekš sniegto palīdzību un aktuālo situāciju Ukrainā, pēc minēto cilvēku atbrīvošanas tieši Latvija izteikusi priekšlikumu uzņemt viņus rehabilitācijai, un piedāvājusi 11 politieslodzītos Latvijā uzņemt šogad. Savukārt Ukrainas puse izteica lūgumu Latvijai apsvērt iespēju katru politieslodzīto uzņemt kopā ar vismaz vienu viņa ģimenes locekli.

Attiecīgi decembrī Latvijā plānots uzņemt 11 politieslodzītos un vienu katra politieslodzītā ģimenes locekli, tātad kopā 22 personas.

Valdība otrdien lems par 34 186 eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai (VM) un ĀM šo cilvēku rehabilitācijai.

Personām paredzēts nodrošināt desmit dienu rehabilitācijas kursu Latvijā no 10.decembra līdz 21.decembrim. Tiks segti arī ceļošanas izdevumi, apdrošināšana un rekreācijas programma. Tāpat tiks nodrošināta viņu nogādāšana no lidostas "Rīga" līdz Nacionālajam rehabilitācijas centram "Vaivari"" un no rehabilitācijas centra līdz lidostai.

Saistībā ar minēto VM plānots piešķirt papildu finansējumu 27 021 eiro apmērā, bet ĀM - 7165 eiro.

ĀM skaidroja, ka attiecīgo finanšu līdzekļu nodrošināšana atbilst Latvijas ārpolitiskajām interesēm sniegt humānās palīdzības atbalstu Ukrainai.

Kā ziņots, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) oficiālās vizītes laikā Ukrainā, kas norisinājās oktobrī, Ukrainas amatpersonām apliecināja, ka Latvija ir gatava rehabilitācijai uzņemt no Krievijas atbrīvotos Ukrainas politieslodzītos un jūrniekus.

Tāpat ministrs pauda gatavību turpināt sniegt Ukrainai humanitāro un medicīnisko palīdzību Krievijas un Ukrainas konfliktā cietušajiem.

Citi šobrīd lasa

Alkoholiķu reitings pēc zodiaka zīmes: kam ir vislielākais risks 10
Latvijas noslēpumi: 1940. gads un Latvijas aizstāvēšanas plāni 27
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 15
Tēmas: Ukraina, Krievija
Skatīt visus komentārus

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель