Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks. (Foto: LETA)

Kazāks labprāt kandidētu uz Latvijas Bankas prezidenta amatu 1

Sabiedrība
2019. gada 28. oktobrī 21:21 2019. gada 28. oktobrī 21:21
  Jauns.lv
Latvijas Bankas (LB) padomes loceklis Mārtiņš Kazāks labprāt kandidētu uz LB prezidenta amatu. Viņš atzina, ka jau ir ticies ar "KPV LV" politiķiem un notiek sarunas par tikšanās laiku arī ar citām Saeimas frakcijām, šovakar vēstī LNT Ziņas.

Skaidrojot savu nostāju, Kazāks LNT Ziņām norādīja, ka viņam ir atbilstoša izglītība un viņa līdzšinējā karjera bijusi saistīta ar monetāro politiku, turklāt viņam esot arī redzējums par Latvijas Bankas darbību nākotnē.

"Jebkuram futbolistam ir sapnis spēlēt labākajās futbola komandās [..] un ekonomistiem, kas interesējas par monetāro politiku, ir divas tādas komandas – Federālo rezervju sistēma vai Eiropas Centrālā banka," skaidroja Kazāks. "Es redzu, kā Latvijas Banka ekonomikā var dot krietni lielāku pienesumu nekā tas ir pašlaik – [..] būt moderna, atvērta, efektīva un atvērta centrālā banka." Kazāks arī norādīja, ka viņaprāt LB darbībā tuvākajā nākotnē ir divas strukturāli svarīgas lietas – "pirmais viennozīmīgi ir  FKTK pievienošana un otra lieta – centrālās bankas reputācija. Reputācijai jābūt neapšaubāmai," uzsvēra Kazāks.

Politiķi sākuši sarunas ar potenciālajiem LB prezidenta amata kandidātiem. Nacionālā apvienība (NA) šodien iztaujāja Finanšu ministrijas bijušo valsts sekretāri Sanitu Bajāri un šonedēļ  plāno tikties arī ar diviem citiem kandidātiem – Eiropas Komisijas Latvijas pārstāvniecības bijušo vadītāju Innu Šteinbuku un LB padomes locekli Mārtiņu Kazāku. NA valdes loceklis Roberts Zīle LNT Ziņām neizslēdza, ka kādu no šiem kandidātiem partija arī varētu virzīt kā LB prezidenta amata pretendentu.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; ES aicina demilitarizēt Zaporižjas AES teritoriju 10
Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 8
"Mani sāpina viņu attieksme," - Liene Kiviča satraukusies, ka meitas noskaņotas pret māti 5
Pievienot komentāru